Afero z najdbo denarja je mogoče uvrstiti ob bok najdbi orožja na mariborskem letališču ter drugih zgodb povezanih z gotovinskim poslovanjem pri prodajah orožja. Razlika je, da gre za afero povezano s policijo in domnevnimi tajnimi fondi v kriminalistični službi. Zadevo smo preverili pri vseh dosedanjih ministrih: Igorju Bavčarju, Ivanu Bizjaku, Andreju Šteru, Mirku Bandlju, Borutu Šukljetu in Petru Jambreku. Nekateri niso bili dosegljivi, drugi pa o tem, razen neuradno, niso želeli govoriti. Po neuradnih informacijah naj bi šlo za legaliziran sistem znotraj policije.
Skupno gre za 651.630 nemških mark ter 400.000 ameriških dolarjev, ki naj bi bilo shranjenih v trezorju kriminalistične policije skupaj s strogo zaupnimi dokumenti. Po besedah direktorja urada za kriminalistične službe Dušana Mohorka, je bil ''denar deponiran v blagajni uprave kriminalistične policije. Od trenutka, ko je bil prenesen v upravo kriminalistične policije je ta specifikacija narejena in toliko denarja, kot je bilo tedaj prenesenega tudi sedaj obstaja v okviru kriminalistične policije.'' To pomeni, da nek zabeležk vendarle obstaja, a se je denar z menjavo vodilnih v ministrstvu in policiji, kot so danes zatrdili, prenašal brez sleherne dokumentacije. Dušan Mohorko je potrdil, da je bil ob primopredaji obveščen, da denar obstaja, da pa se ne ve, od kod izvira. Dodal je, da je vse, kar je izvedel ob primopredaji, sporočil generalnemu direktorju policije, Marku Pogorevcu, saj je ''edina prava pot, da ukrepa in dela v skladu s pravili, ki veljajo v pravni državi''.
Po prvih informacijah bi lahko pol milijona nemških mark izviralo iz neke prometne nesreče leta 1990. Kdo in v kakšnih okoliščinah naj bi ta denar iz vozila odnesel, pa mora policija še ugotoviti. Prav tako pa tudi, od kod izvira preostanek denarja - ki ga je še za milijon nemških mark. In kaj so pravzaprav z njim počeli.