
Čeprav Zakon o varstvu potrošnikov posebej ne omenja SMS sporočil, je jasno, da tak način oglaševanja ni zakonit.
Barbara Miklavčič iz Urada za varstvo potrošnikov je povedala, da podjetja lahko pošiljajo potrošnikom sporočila prek elektronske pošte, faksa ali drugega načina klicev brez posredovanja človeka le z vnaprejšnjim soglasjem potrošnika.

Uporabnike mobilnih telefonov pa do neke mere lahko zaščitijo operaterji. S tem, da ponujajo posebne storitve, ki zaustavijo nezaželena sporočila in preprečujejo pretok anonimnih SMS-ov. Mitja Štular iz Mobitela je dejal, da v kolikor to ne zaleže, ima uporabnik možnost, da takšno zlorabo prijavi. Napiše pisno prijavo, kjer opiše točno situacijo, in to stvar na Mobitelu nato raziščejo. Če je kršitelj njihov uporabnik, ga lahko izključijo iz mobilnega omrežja.

Predvidena kazen, ki jo tržni inšpektor lahko izreče za pošiljanje nazaželene pošte, pa je od enega do treh milijonov.
Podatke o lastniku mobilne številke, s katere so poslani oglasi, inšpektor od operaterja lahko pridobi le po sodni poti. Pri oglaševanju po mobilnem telefonu pa se postavlja še vprašanje varstva osebnih podatkov.
Miklavčič poudarja, da bi bilo potrebno proučiti, od kod so podjetja dobila številke posameznih potrošnikov. Telefonski imenik je namreč nezakonito uporabljati v namen oglaševanja.