Na terenu so bile poklicne gasilske enote in prostovoljna gasilska društva. O neurjih so poročali v južni in vzhodni Sloveniji. Na Obali je močno razburkano morje ponekod zalivalo pomole in plaže.
Najmočnejši sunek vetra, 96 kilometrov na uro, je bil nekaj po 18. uri v Kopru. Še močneje je pihalo nad odprtim morjem, zato je bilo le-to močno razburkano.
Nevihte, ki so spremljale prehod fronte, so že zgodaj popoldne začele nastajati nad hribi ob meji z Avstrijo, kasneje pa so se čez osrednjo Slovenijo pomikale proti jugovzhodu. Razmere v ozračju so omogočile nastanek lokalnih neurij z močnimi sunki vetra, nalivi in sodro. Padavine so zajele vso Slovenijo, a je bila njihova količina podobno kot ob prehodih front v preteklih tednih tudi tokrat zelo raznolika. Marsikje je bilo dežja le za vzorec, spet drugje pa toliko, da je povzročalo nevšečnosti in škodo. Ob morju je prehodno zapihala tramontana, ki se je kasneje obrnila v burjo.
Po padcu z jadrnice je v razburkanem morju umrl 74-letni avstrijski državljan.
Marsikje bo jutri še pihal okrepljen severni veter, ki bo v soboto oslabel. Prav tako se bo v soboto polegla tudi burja na Primorskem, ob morju jo bo sredi dneva zamenjal maestral.
V prihodnjem tednu nas bo zajel nov vročinski val. Vročina se bo začela stopnjevati sredi tedna, ko se bodo temperature ponekod že lahko približale 35 stopinjam Celzija. Vse verjetneje pa postaja, da se bo v nadaljevanju meseca k nam razširil še bolj vroč zrak, ki nam bo lahko prinesel tudi nove temperaturne rekorde.
KOMENTARJI (30)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.