Čeprav sta ministrica za notranje zadeve Katarina Kresal in pravosodni minister Aleš Zalar v petek napovedala izvajanje ostrega nadzora na smučiščih po državi, so se ta konec tedna nesreče na naših smučiščih kar vrstile.
V soboto pozno zvečer se je na smučšiču Vogel med sankanjem poškodovala ena oseba. Ker je bilo smučišče zaprto, reševalcev ni bilo. Ponesrečenki so na pomoč priskočili gorski reševalci. Poškodovanko so imobilizirali in prenesli do gondolske žičnice, s katero so jo prepeljali v dolino.
Isti dan sta se v dopoldnskih urah zgodili dve nesreči na smučiščih. V prvi si je smučarka poškodovala koleno na smučišču Ribnica. Oskrbeli so jo gorski reševalci, ki so jo odpeljali na zdravljenje v slovenjgraško bolnišnico. Druga nesreča pa se je zgodila na smučišču Črni vrh, kjer se je prav tako poškodovala smučarka. Na pomoč so ji priskočili reševalci in zdravnica na smučišču. S policijskim helikopterjem so jo prepeljali na zdravljenje v ljubljanski klinični center.
V nedeljo v dopoldanskem času si je zopet na smučišču Ribnica na Pohorju smučarka poškodovala koleno. V smučišču na Kaninu pa si je smučarka zlomila golenico. Oskrbel jo je dežurni reševalec. V večernih urah pa sta se poškodovali smučarki na smučišču Javornik. Oskrbovali so ju reševalci in ju z reševalnim vozilom prepeljali v ljubljanski Klinični center.
V prejšnji sezoni kar 900 nesreč
Kot je v petek pojasnila ministrica Kresalova, se je v prejšnji smučarski sezoni zgodilo več kot 900 smučarskih nesreč, pri čemer je bilo 240 takšnih s hudimi telesnimi poškodbami in tudi dve smrti. Kresalova je obenem še dejala, da so pooblastila policistov primerna za zagotavljanje javnega reda in miru na smučiščih, saj lahko izrekajo sankcije, denimo odvzamejo smučarju karto.
Če se odpravite na smučišče, bodite previdni. Več o poškodbah na smučiščih si lahko preberete na vizita.si.
KOMENTARJI (40)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.