Policija išče dva nova osumljenca, ki sta obtožena pomoči osumljencu napadov na Pariz Salahu Abdeslamu, je sporočilo belgijsko tožilstvo. Neimenovani par so opisali kot ''oborožen in nevaren''. Abdeslamu naj bi pomagala, da je septembra potoval na Madžarsko, kjer naj bi novačil begunce. Moška naj bi prav tako potovala z Abdeslamom na Madžarsko.
Ponarejena osebna izkaznica, ki je pripadala enemu izmed novih osumljencev, je bila uporabljena za pošiljanje denarja sorodniku domnevnemu organizatorju napadov na Pariz Abdelhamidu Abaaoudu, je še sporočilo tožilstvo.
Za Salahom Abdeslamom so se izgubile vse sledi
Obveščevalni viri so za CNN razkrili, da so se izgubile vse sledi za osmim napadalcem iz Pariza, Salahom Abdeslamom. Preiskovalci sedaj menijo, da se je prestrašil, preden bi se moral razstreliti v Parizu.
"Bil je ves iz sebe, prestrašen, ko je poklical prijatelja v Bruslju, naj pride ponj tisto noč v Pariz," je povedal vir za CNN. Preiskovalci tudi menijo, da mu IS ne bo izrekla dobrodošlice ob morebitni vrnitvi, tudi v primeru, če mu bo uspelo priti v Sirijo.
Tudi Nemčija nad IS

Nemški parlament je potrdil načrt vlade Angele Merkel, da v Sirijo pošlje 1200 vojakov v boj proti teroristični skupini IS. Od 598 poslancev je 445 glasovalo za vojaško posredovanje, 146 jih je bilo proti, 7 pa se je glasovanja vzdržalo.

V operaciji proti IS naj bi sodelovalo šest izvidniških letal tipa tornado, fregata Augsburg pa naj bi pomagala pri zaščiti francoske letalonosilke Charles de Gaule v Sredozemskem morju. Nemci pa bodo sodelovali tudi z "letečo cisterno" za polnjenje letal z gorivom med letom, satelitskim izvidovanjem in poveljniškimi kapacitetami. Misija, ki bo stala okoli 133 milijonov evrov, naj bi trajala leto dni.
Nemčija pa ne bo sodelovala pri zračnih napadih, ki jih že izvajajo ZDA, Velika Britanija, Francija in Rusija.
Sodelovanje v letalskih napadih na IS v Siriji in Iraku je odgovor Berlina na teroristične napade v Parizu 13. novembra.
Opozicijski Zeleni in Levica sicer vladnim načrtom nasprotujejo, ker da vlada nima splošne strategije glede tega, kaj želi s posredovanjem doseči.

Je naslednja tarča IS Velika Britanija?
Evropske obveščevalne službe so pridobile podatke, ki nakazujejo, da bi lahko pripadniki skrajne skupine Islamska država (IS) po Parizu napadli Veliko Britanijo, poroča ameriška televizija CNN.
Po informacijah obveščevalnih služb naj bi voditelji IS borcem iz Velike Britanije naložili, da se vrnejo v domovino in izvedejo teroristični napad.
Zaenkrat še ni znano, kako neizbežna je ta grožnja, prav tako tudi ne izbrana lokacija morebitnega napada. Obveščevalni viri ob tem opozarjajo, da so se tovrstne bojazni povečale, ko je britanski parlament v sredo glasoval za sodelovanje Velike Britanije v zračnih napadih na položaje IS v Siriji.
CNN je tudi pridobil informacijo, da naj bi bil nek Tunizijec, eden od vodilnih predstavnikov IS, tudi eden od načrtovalcev pariških napadov, sedaj pa naj bi sodeloval pri načrtih za ostale napade na Zahodu.
Zahodne obveščevalne agencije naj bi poznale njegovo identiteto. Sodeloval naj bi z nekaj francoskimi borci IS ter tistimi v Raki, ki velja za de facto prestolnico IS v Siriji.
KOMENTARJI (116)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.