Slovenija

Nekdanjemu glavnemu inšpektorju za delo Brezovarju odškodnina

Ljubljana, 25. 10. 2018 11.46 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Brezovar je državo tožil za okoli 60.000 evrov, saj je prepričan, da mu je bila storjena krivica. Potem ko je prvostopenjsko sodišče njegovo tožbo zavrnilo, in je sodbo potrdilo tudi višje sodišče, pa je vrhovno sodišče zdaj presodilo drugače.

Vrhovno sodišče je v sporu med nekdanjim glavnim inšpektorjem za delo Borutom Brezovarjem in državo oz. vlado, ki ga je na poziv protikorupcijske komisije razrešila aprila 2011, prisodilo v prid Brezovarju. Njegov zahtevek do odškodnine je utemeljen, višino pa mora določiti okrožno sodišče.

Borut Brezovar
Borut Brezovar FOTO: Kanal A

Brezovar, ki je Inšpektorat za delo vodil 18 let, je bil po razrešitvi s položaja glavnega inšpektorja in po očitkih več nepravilnosti pri delu prepričan, da mu je bila storjena krivica in je s tožbo terjal 59.473 evrov. Prvostopenjsko sodišče je njegovo tožbo zavrnilo, sodbo je potrdilo višje sodišče.

Vrhovno sodišče je presodilo drugače in okrožno sodišče mora določiti višino odškodnine. Zaslišalo ga bo 19. decembra. Brezovar je zahtevek za premoženjski del škode zvišal, na koliko ni znano. Bi se pa utegnil sukati okrog 100.000 evrov. Medtem je zahtevek za nepremoženjski del škode ostal pri 15.000 evrov.

Brezovarja je vlada razrešila na poziv protikorupcijske komisije, ki je prejela več prijav suma korupcije. Poleg očitka, da pri kopici prijav ni dovolj učinkovito ukrepal, so v javnosti odmevala njegova številna predavanja, saj je dalj časa za plačilo sodeloval z različnimi podjetji in njihovimi poslovodstvi, ki so bili pod nadzorom delovne inšpekcije.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • Powered, bencinska kosilnica
  • Lounge naslanjač Relax
  • Lounge set Maja      
  • Gardena, robotska kosilnica      
  • žar
  •  Vrtna hiška, lesena, mikka
  • Scheppach visokotlačni
  • Lounge set Alex
  • Karcher visokotlačni
  • Villager robotska kosilnica
  • paviljon
  • sedežna fiesta

KOMENTARJI (6)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

vinogradnik33
26. 10. 2018 09.27
In potem vsi užaljeni ugotavljajo , da Slovenci ne zaupamo v lasten pravosodni sistem ! Kako boš zaupal , če je 93 % primerov vodenih proti človečnosti , vrstijo se " procesne napake ", ne znajo ali nočejo pobrati protipravno pridobljenega premoženja , itd.....!
Recenzor
25. 10. 2018 14.39
+6
Kolk jih je še takih! In to v državni upravi, kjer dopodlne počivajo in pišejo predavanja za popoldne!
martinov
25. 10. 2018 13.26
+6
Le koliko dividende bodo od tega dobili sodniki !!
MiroF
25. 10. 2018 12.45
+6
Jaz bi mu dal ja.....okol kephe.....
komarec
25. 10. 2018 12.33
+10
Škoda, da je imel Josip tako kratko življenje, lahko bi živel vsaj še enkrat toliko.
komarec
25. 10. 2018 12.31
+18
Nekaterih stvari res ne razumem, če šofer naredi prekršek je kaznovan, če elektrikar zgreši in koga poškoduje je odgovoren, če zidar slabo zazida zid in se ta poruši odgovarja, če vodovodar naredi instalacijo in ta pušča je odgovoren, če mehanik slabo popravi avto je reklamacija, če............ edino zdravniki, sodniki in politiki niso odgovorni za svoje delo. Se pravi sodnikom iz prvostopenjskega in višjega sodišča pobrati licence in naj gredo prodajat banane. Mogoče pa bi veljalo to za sodnike vrhovnega sodišča.