
Na vseh treh univerzah in samostojnih visokošolskih zavodih je za tretji prijavni rok ostalo še dobrih 4500 prostih mest za vpis v prvi letnik visokošolskega študija v študijskem letu 2006/07, od tega dve tretjini za izredni študij. Univerza v Ljubljani bo v prvi letnik sprejela še 1817 novincev, Univerza v Mariboru še 2507, Univerza na Primorskem še 172 ter samostojni zavodi še 45 novincev, piše na spletnih straneh vpisnih služb. Tretji rok je začel teči v torek, iztekel se bo 6. oktobra.
Od 2. do 10. oktobra pa poteka tudi tretji prijavni rok za vpis v višje strokovno izobraževanje. Tu so prosta mesta na voljo samo še za izredni študij, piše na spletni strani višješolske prijavne službe.

Največ mest na tehničnih smereh
Na ljubljanski univerzi je za redni študij ostalo 217 mest na fakultetah za gradbeništvo in geodezijo, za kemijo in kemijsko tehnologijo, za pomorstvo in promet, za računalništvo in informatiko ter na Naravoslovnotehniški in Pedagoški fakulteti.
V okviru mariborske univerze bodo redne študente sprejemali še skoraj vsi visokošolski zavodi, razen na fakulteti za logistiko in za organizacijske vede ter Pravni fakulteti in Visoki zdravstveni šoli. Rednim brucom je namenjenih 667 mest.
Na Primorskem več mest za redni študij
Le na Univerzi na Primorskem ter na dveh samostojnih visokošolskih zavodih - Politehnika Nova Gorica ter Visoka šola za upravljanje in poslovanje - je za tretji rok ostalo več rednih kot izrednih mest. Fakulteta za humanistične študije in Pedagoška fakulteta primorske univerze bosta tako v redne študijske klopi sprejeli še 98 bivših dijakov, omenjena zavoda pa še 25, kažejo podatki mariborske in ljubljanske visokošolske prijavno-informacijske službe.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.