Sestava udeležencev srečanja je bila namreč takšna, da so se lahko pogovarjali o marsičem, je za STA dejal gostitelj teniškega turnirja poslanec ZLSD Ciril Ribičič. Na Otočec so prišli hrvaški premier Ivica Račan, podpredsednik hrvaškega sabora Zdravko Tomac, dr. Slaven Letica in še nekateri hrvaški gospodarstveniki-tenisači, na slovenski strani sta se turnirja poleg gostitelja in članov t.i. Srebrne teniške lige udeležila še minister za delo, družino in socialne zadeve Tone Rop in vodja poslanske skupine LDS Tone Anderlič.
Ribičič, ki je bil tudi najuspešnejši teniški igralec z osvojenim prvim mestom na turnirju, je dejal, da je vse potekalo tako, kot so načrtovali, in v prijateljskem vzdušju. ''Teniški boji so bili napeti,'' je še dejal. Nazadnje so odigrali še dvoboj Hrvaška : Slovenija, v katerem je bila boljša slovenska stran.
Skupina slovenskih in hrvaških politikov se na teniških igriščih neformalno srečuje že vrsto let. Ribičič pa napoveduje, da bodo v prihodnje pripravili še kakšno tovrstno neformalno srečanje. Srebrna teniška liga je ime dobila po barvi las vrste njenih članov.
Zdravko Tomac bo v Sloveniji tudi v ponedeljek, ko bo na čelu hrvaške parlamentarne delegacije prišel na uradni obisk v Ljubljano. S predsednikom OMO Jelkom Kacinom se bo med drugim pogovarjal o sodelovanju parlamentov obeh držav in dvostranskih odnosih, hrvaška parlamentarna delegacija pa se bo predvidoma srečala še s predsednikom DZ Janezom Podobnikom, predsednikom republike Milanom Kučanom ter ministrom za evropske zadeve Igorjem Bavčarjem.