Različni lobiji so mi preprečili prihod na vrh Nove Ljubljanske banke (NLB), in sicer zato, ker si niso želeli sprememb v banki, je prepričan Aljoša Tomaž. Izkušenj mu sicer ne manjka. Trenutno vodi KD Banko, pred tem je bil na čelu Abanke, šest let pa je delal tudi v NLB oziroma njeni predhodnici.
Tomaža se je nekaj časa omenjalo kot najverjetnejšega naslednika Draška Veselinoviča. "Dobil sem več signalov, tudi iz vladnih krogov, da se name resno računa, da bi po sestopu Draška Veselinoviča prevzel vodenje NLB,“ je navedel enega od razlogov za kandidaturo. "O tem sem se pogovoril z ministrom za finance Francem Križaničem, ministrom za razvoj Mitjo Gasparijem in guvernerjem Banke Slovenije Markom Kranjcem. Nato sem se šele odločil za prijavo na razpis.“
Nadzornemu svetu je predstavil program vodenja banke in predlagal "da ob predvidenem izstopu KBC iz banke izvedemo dokapitalizacijo banke z izdajo delnic preko borze“. S svojimi idejami ni prepričal, želenega položaja ni dobil. "Verjetno pa so na to vplivali lobiji, ki so se organizirano, tudi preko medijev, s konstrukti iz nedavne preteklosti in širjenjem laži lotili moje kredibilnosti,“ meni.
Nova Ljubljanska banka še naprej ostaja brez vodstva. To se vleče že pol leta. "Vlada ne more prelagati odgovornosti za imenovanje uprave NLB na druge (nadzorni svet) iz dveh razlogov: ker je banka v pretežni državni lasti in ker je proračun tisti, ki bo nosil posledice neustreznega vodenja največje finančne institucije v Sloveniji. Stanje, kot je, zagotovo ni dobro,“ je prepričan Tomaž.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.