
Sporočilo je napisano v zelo polomljeni slovenščini, zato je težko ugotoviti, kaj pravzaprav hoče od naslovnika. Če pa povzamemo, gre za to, da nam domnevni odvetnik Isaak predlaga sodelovanje pri pridobivanju denarja Andrewa Parkerja, ki ga je vlada zaplenila, potem ko je omenjeni gospod skupaj z vso svojo družino umrl v cunamiju na Tajskem. Obljublja nam, da bomo dobili 40 odstotkov, medtem ko bo zase vzel 50 odstotkov, z desetino pa bodo poplačani stroški transakcije. V zameno od nas zahteva, naj mu pošljemo polno ime, telefonsko številko, kontaktni naslov ter starost in poklic.
Nigerijska prevara
Gre za tipično nigerijsko prevaro, za katero je značilno, da pošiljatelj naslovnike svojega sporočila prosi, naj mu pomagajo do velike količine denarja, ki jo sicer ima v lasti, vendar je ne more spraviti iz svoje ali katere koli že omenjene države. V zameno za osebne podatke, s katerimi bi prenesel denar v tujino, tako obljubi visok odstotek vsote. Tovrstne prevare so se začele pojavljati tudi v slovenskem jeziku, kar so omogočili programi za hitro prevajanje (kot je na primer Google Translate).
Previdno!
Policija ob tem poziva, naj ne nasedamo tovrstnim elektronskim sporočilom in neznancem ne pošiljamo svojih osebnih podatkov, saj je možno, da gre za mednarodne organizirane združbe storilcev kaznivih dejanj.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.