Društvo paraplegikov jugozahodne Štajerske je invalidsko društvo, ki združuje ljudi s poškodbami hrbtenjače, nastalimi večinoma kot posledica prometnih nesreč, posledica teh poškodb pa je trajna paraliziranost, zato so paraplegiki in tetraplegiki prikovani na invalidski voziček.
Lotili so se projekta Še vedno vozim – vendar ne hodim, s katerim želijo dolgoročno aktivno sodelovati pri izobraževanju o varnosti v cestnem prometu, dvigniti zavest posameznikov, še posebej mladih, o večji varnosti v cestnem prometu in posledicah neupoštevanja cestnoprometnih predpisov, širšo slovensko javnost ozavestiti o hudih posledicah prometnih nesreč, predstaviti aktivno udejstvovanje invalida po rehabilitaciji v vsakodnevnih situacijah in pridobiti sredstva za nakup novega kombiniranega vozila, ki je ključnega pomena, saj olajšuje mobilnost in proces rehabilitacije.

Predavanja v okviru nacionalnega projekta sta se udeležila tudi ministrica za notranje zadeve Katarina Kresal in prometni minister Patrick Vlačič in ga podprla.
Kresalova je povedala, da pri prometni varnosti ni boljše kot učiti se iz izkušenj oseb, ki so doživele prometno nesrečo. "Zdelo se mi je, da je padla neka tišina na razred, ko so dijaki v živo videli, kaj pomeni biti paraplegik. Upam, da bo to pustilo trajen vtis na njih. Še vedno verjamem, da je preventiva tista prava pot k povečanju prometne varnosti," je dejala. Poudarila je, da policija na področju prometne varnosti lahko kaj naredi, a če sami pri sebi ne razčistimo, da v avto ne smemo sesti vinjeni ali utrujeni in da cesta ni poligon za divjanje, se ne bo nič spremenilo. Zato so po njeni oceni predavanja, kot je bilo današnje v Celju, zelo koristna. Dodala je še, da so smrtne žrtve le en del tragičnih prometnih zgodb, drugi del pa so poškodovanci in vse to nas opominja, da nismo dovolj naredili na področju prometne varnosti, zato bo resorno ministrstvo nadaljevalo s preventivnimi akcijami in spremembo zakonodaje.
Vlačič pa je pojasnil, da je prometno ministrstvo omenjeni projekt tudi finančno podprlo. Kot pravi, se zavzema za to, da bi v naslednjih dveh letih vsi slovenski dijaki poslušali predavanje oziroma se seznanili z izkušnjami ljudi, ki so doživeli prometno nesrečo. "Kar govorimo ministri in starši, morda ni vedno dovolj. Prepričan sem, da bo projekt Še vedno vozim – vendar ne hodim pripomogel k večji prometni varnosti, čeprav je preventiva tista, ki bo dala največ. Prometna varnost je letos boljša kot v prejšnjih letih, želim pa si, da bi bila še boljša," je povedal.
KOMENTARJI (9)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.