
V nekaterih medijih je bilo namreč izpostavljeno vprašanje kraje vozila, saj naj bi si lahko tatovi, potem ko bo ta identifikacijski znak vsakega vozila izpostavljen na vidnem mestu, prepisali številko, po kanalih naročili ključ vozila pri uradnem pooblaščencu za izdelavo kodiranih ključev in neovirano odpeljali vozilo, oškodovancu pa tudi zavarovalnice naj ne bi priznale kasko zavarovanja za krajo vozila. Kot so sporočili z ministrstva, že proizvajalci vozil vse več uporabljajo sistem izpisovanja številke šasije na vidno mesto vozila, večinoma ob robu vetrobranskega stekla.
Do zlorab naj ne bi prihajalo, saj ima vsak proizvajalec vozil v postopku izdelave nadomestnega kodiranega ključa vgrajenih vrsto varovalk. Izdelavo kodiranega ključa lahko pri proizvajalcu vozila naroči le pooblaščeni servis, stranka pa se mora izkazati s prometnim dovoljenjem in osebnim identifikacijskim dokumentom. Nepoklicana oseba, ki razpolaga le s številko šasije, nadomestnega kodiranega ključa ne more naročiti. Za vozila, ki nimajo kodiranega kontaktnega ključa, pa številka šasije sploh ni pomemben podatek pri izdelavi nadomestnega ključa, so še sporočili iz omenjenega ministrstva.
Določba o vpisu številke šasije na nalepko se začne uporabljati v šestih mesecih od uveljavitve pravilnika o tehničnih pregledih motornih in priklopnih vozil, z njo pa želijo dodatno zaščititi nalepko pred morebitnimi zlorabami v smislu prenosa na drugo vozilo, hkrati tudi poenostavljamo nadzor nad njeno uporabo.