Ministrstvo za delo poudarja, da so spremembe socialne zakonodaje z začetkom uveljavitve z januarjem in septembrom naslovile prav družine z vzdrževanimi člani, v katerih se je po podatkih za lansko leto revščina najbolj povečala. Tveganje za revščino med otroki pa je tisto, za kar bomo v prihodnosti plačali najvišjo ceno, opozarjajo.
"Otroci, ki so revni, nimajo enakih možnosti kot sovrstniki. Ko se stopnja revščine med otroki poveča, to nakazuje velike probleme v prihodnosti," je dejala ministrica za delo, družino, socialne zadeve in enake možnosti Anja Kopač Mrak.
Omenjeno je tudi ena od pomembnih tem, s katerimi bi se morala po njenih besedah v okviru varčevalnih ukrepov in politike soočiti Evropa kot celota.
Direktorica za socialno politiko na generalnem direktoratu za zaposlovanje, socialne zadeve in vključevanje Evropske komisije Lieve Fransen je na pogovoru z novinarji v okviru četrte letne konvencije Evropske platforme proti revščini in socialni izključenosti, ki je bila konec novembra v Bruslju, prav tako poudarila nesprejemljivost večje revščine med otroki.
"V več kot desetih državah članicah EU se je revščina med otroki povečala, kar ni v redu," je opozorila.
V Sloveniji je bila po podatkih državnega statističnega urada za leto 2013, ki so zadnji razpoložljivi podatki, stopnja tveganja revščine med otroki 14,7-odstotna. Ta delež zajema približno 55.000 otrok, mlajših od 18 let. Splošna stopnja tveganja revščine v državi pa je bila 14,5 odstotka.
KOMENTARJI (74)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.