Ko so leta 2016 začeli razvijati idejo o pivski fontani, so ji nekateri nasprotovali, a številke jasno govorijo o tem, da je bil strah o neuspehu odveč.
Boštjan Štrajher, direktor Zavoda za kulturo in šport Žalec, ponosno razlaga: "Ljudje so govorili, kako si predstavljate, da boste v eni sezoni prodali 6000 vrčkov in smo jih prodali v enem mesecu."
Danes vse številke govorijo o presežkih. Predvsem pa so zelo ponosni, na to, da so spisali slovensko zgodbo."Tukaj se vsako leto zvrsti več kot 20 slovenskih pivovarjev," še dodaja. "Ambasadorji imamo svoje zeleno pivo in moram reči, da je meni najljubše," pa komentira ambasadorka Ani Frece.
Do sedaj je pivo poskusilo že pol milijona ljudi in še nikomur ni uspelo izpeljati česa podobnega. Župan Žalca Janko Kos opisuje: "Je unikaten, še vedno je prvi tak projekt na svetu." Projekt, ki podira rekorde in ki privabi številne.
Letos so se vabilu odzvali prijatelji iz občine Osijek in Biograd na morju, žalski hmelj za svoja piva namreč uporabljajo tudi na Hrvaškem. Saša Šakić iz Osijeka si želi, da bodo tudi hrvaški pivovarji prepoznali kakovost žalskega projekta ter se lotili česa podobnega. Producent slovenskega vikenda Biograd na morju Marjan Štopfer se medtem spominja: "Takoj ko smo prvič videli to fontano, smo se zaljubili vanjo. To je pravi projekt."
V prihodnosti ga bodo morda imeli tudi v Biogradu na morju, a za začetek se bodo zadovoljili z žalskim pivom, ki ga bo zagotovo v izobilju za prvomajske praznike, ko pri njih poteka Slovenski vikend, na katerem sodeluje tudi žalska občina.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.