Nadzorni svet javnega podjetja Energetika Ljubljana soglaša s poročilom revizijske hiše KPMG o nakupu SIB banke in podpira ukrepe za ugotavljanje odgovornosti uprave, prokurista in drugih sodelujočih pri nakupu delnic SIB. V svetniškem klubu SDS v ljubljanskem mestnem svetu pa menijo, da bi bila prodaja banke najboljša rešitev.
V.d. direktorja Energetike Marjana Rekarja so pooblastili, da do skupščine SIB, ki bo 27. februarja, ukrene vse potrebne postopke v zvezi s finančno naložbo Energetike v SIB.
Nadzorni svet Energetike je bil sicer z nakupom SIB prvič seznanjen že na svoji seji 2. decembra 2001, ko je bil nakup večinskega deleža že izvršen. Tedanja uprava Energetike nadzornikov ni zaprosila za soglasje, ker se je sklicevala na 9. člen ustanovitvenega akta Energetike, po katerem ustanovitelj (Holding Ljubljana) predlaga in odloča o poslovni politiki javnega podjetja. Nadzorni svet Energetike tako v skladu z veljavnimi akti ni pristojen in ne more biti odgovoren za nakup SIB, poudarjajo nadzorniki.
Nadzorni svet Energetike je poročilo o nakupu SIB uvrstil na sejo 9. oktobra 2002, vendar je obravnavo te točke preložil na naslednjo redno sejo, ker nadzornikom niso bili posredovani vsi zahtevani dokumenti in ker je nadzorni svet hkrati želel obravnavati tudi poslovne rezultate SIB.

Na naslednji seji 17. decembra lani je pisno in ustno informacijo o poslovanju SIB za obdobje januar-oktober 2002 ter izhodišča strategije SIB za obdobje 2003-2007 podal predsednik uprave banke Tomaž Rogelj. Ugotovil je, da banka posluje uspešno, saj je v tem obdobju izkazala 24,5 milijona tolarjev dobička. Rogelj je nadzornikom Energetike omenil tudi dokapitalizacijo SIB, ki naj bi bila potrebna zato, ker banka v letih 2003 in 2004 načrtuje velika vlaganja, zaposlovanje novih kadrov ter usposabljanje zaposlenih zaradi uresničevanja strateških ciljev.

Na seji 15. januarja je nadzorni svet naložil upravi Energetike, naj pozove predsednika uprave SIB, da vodstvu podjetja dostavi pisno poročilo o poslovanju SIB za leto 2002 ter da vodstvo Energetike tega takoj po prejetju pošlje generalnemu direktorju Holdinga Ljubljana, predsedniku nadzornega sveta Holdinga in predsednici nadzornega sveta Energetike.
Nadzorni svet je, kot zagotavlja, začel ukrepati takoj, ko je Energetika 23. januarja kot večinski lastniki prejela uradno oceno izkaza poslovnega izida SIB v letu 2002 z oceno izgube zaradi potrebne dokapitalizacije na osnovi internih pregledov. Nadzorniki so na seji 31. januarja vodstvu Holdinga Ljubljana in vodstvu Energetike predlagali, da sprejmeta vse potrebne ukrepe za reševanje nastalega položaja z vidika interesov javnega podjetja Energetika.
Ljubljanska SDS za prodajo SIB banke
V svetniškem klubu SDS v ljubljanskem mestnem svetu menijo, da bi bila prodaja SIB banke najboljša rešitev, "razen če bi jih županja Danica Simšič s tehtnimi razlogi prepričala v drugačno rešitev". Konec februarja bo namreč o novi dokapitalizaciji SIB banke v višini skoraj dveh milijard tolarjev odločala njena skupščina, vendar to po njihovem ne bi bila pametna odločitev, saj bi lahko tej sledila še kakšna dokapitalizacija. Tako se zavzemajo za prodajo banke, ob tem pa "je vprašanje, kako bi se dalo iz tega projekta iztržiti čim več".
Kot je na novinarski konferenci povedal ljubljanski mestni svetnik iz vrst SDS Peter Sušnik, je potrebno v prihodnje preprečiti podobne "zgrešene" projekte, kot je bil nakup SIB banke. Zato se njihov svetniški klub zavzema za večji nadzor opozicije nad delom mestnih služb, saj je ravno pomanjkanje nadzora v prejšnjem mandatu pripeljalo tudi do primera SIB banke. Sušnik je generalnega direktorja Holdinga Ljubljana Marjana Rekarja, ki je tudi v.d. glavnega direktorja Energetike, označil za "bleferja", saj je "nepošteno od njega, da je na novinarski konferenci prejšnji teden govoril o tem, da je bila banka ob nakupu več kot dvakrat preplačana, na svoji funkciji pa bi lahko že pred tem naredil kaj v zvezi s tem".