Glavni odbor, kateremu so se predstavili štirje kandidati za omenjeno mesto, bo sejo nadaljeval 11. marca, ko bo o tem sprejel končno odločitev. Med drugim je odbor potrdil celotno kandidacijsko listo za generalno skupščino. Za mesto predsednika RKS se bodo tako potegovali trije kandidati, za podpredsednika organizacije pa dva. Veliko vroče krvi je povzročilo tudi dopolnjeno poročilo o delu RKS od leta 1998 do aprila 2002, ki ga je odbor sicer načeloma sprejel. Poročilo sta namreč pripravili strokovni sodelavki RKS Darja Horvat in Neva Petek, sicer bivši namestnici nekdanjega generalnega sekretarja RKS Mirka Jeleniča.
Po besedah predsednice kandidacijske komisije Marte Šmalc, ki je članom glavnega odbora podala poročilo o delu komisije, so pri pregledovanju vlog kandidatov za mesto generalnega sekretarja RKS naredili napako. Komisija je izmed osmih kandidatov potrdila štiri, ki so po oceni Šmalčeve zadostili razpisnim pogojem za to mesto v RKS. To so bili poleg dosedanje generalne sekretarke RKS Tatje Kostnapfel Rihter še vodja informativne službe v DZ Ivan Pezelj, pomočnik direktorja za izvrševanje izplačil na Agenciji za kmetijske trge in razvoj podeželja Ratislav Jože Reven ter bivši urednik poljudnoznanstvene revije Pionir ter začetnik revije Gea Srečko Zajc, sedaj pa samostojni podjetnik.
Po poročanju Šmalčeve sta sedanja generalna sekretarka in Pezelj v celoti zadostila razpisnim pogojem, ostala dva pa nista predložila potrdila o aktivnem znanju angleškega jezika, ki ga izdaja Filozofska fakulteta v Ljubljani. Reven in Zajc sta sicer imela potrdilo o opravljenem tečaju angleškega jezika, vendar pa, kot so poudarili na odboru, to ni isto kot potrdilo Filozofske fakultete. Kljub temu so se člani odbora odločili, da dajo možnost predstavitve tudi ostalima dvema kandidatoma, ki nista izpolnila razpisnih pogojev za to delovno mesto v organizaciji.
Zastopniki območnih združenj RKS se bodo na generalni skupščini za mesto predsednika organizacije odločali med sedanjim predsednikom RKS Jankom Predanom, poslancem NSi Janezom Drobničem in nadzornim zdravnikom svetovalcem Zavoda za zdravstveno zavarovanje Slovenije in nekdanjim direktorjem jeseniške bolnišnice Janezom Remškarjem. Kandidacijska komisija je med kandidate za to funkcijo uvrstila tudi sekretarko Zveze prijateljev mladine Slovenije Anito Albreht. Člani glavnega odbora pa so zaradi naknadnega dokazila o neprimerni izobrazbi zavrnili njeno kandidaturo. Na mesto podpredsednika kandidirata Ivanka Zupančič, sicer članica glavnega odbora RKS, in sedanji podpredsednik RKS Kurt Kancler.
Na kandidacijski listi za generalno skupščino je tudi 23 kandidatov za člane glavnega odbora, od tega tudi dva predstavnika ministrstev - Bojana Kopač z obrambnega ministrstva in Edita Štok z ministrstva za zdravje. Za člane glavnega odbora pa kandidirajo tudi trije sekretarji območnih združenj RKS - Alojz Kovačič, Barbara Ozimek in Aleš Markočič. Poleg omenjenih v 20-članski glavni odbor kandidirajo tudi Ivica Šilec, Jernej Završnik, Mira Frangež, Martina Korošec, Jožef Nemec, Marija Maroša, Veronika Bogdan, Tone Košir, Zvonka Ješelnik, Primož Rus, Jože Medved, Karlo Lemut, Ivan Hvala, Janko Prunk, Anica Dernač, Janez Groboljšek, Adi Kralj, Dušan Ambrožič in Darko Žerjal. Med drugim se bo za mesta v nadzornem odboru RKS potegovalo osem kandidatov, v častnem razsodišču sedem in statutarni komisiji šest.
Med drugim so člani glavnega odbora po polemični razpravi sprejeli dopolnjeno poročilo o delu RKS od leta 1998 do aprila 2002. Člani so v razpravi o poročilu o delu, o katerem bo 3. aprila odločala tudi generalna skupščina, izrazili tudi nekatere očitke novemu vodstvu RKS. Menili so, da sta za poročilo odgovorna dosedanja generalna sekretarka in predsednik RKS, Kostnapflova in Predan pa sta očitke zavrnila. Po njunem mnenju namreč ne moreta biti odgovorna za nekaj, kar se je zgodilo, preden sta prevzela svoji funkciji. Glavni odbor je to poročilo prvič obravnaval že sredi februarja, vendar so ga njegovi člani takrat zavrnili. Menili so namreč, da je bil uvod "preveč tendenciozen do novega vodstva", poleg tega pa ni zajemalo dela med januarjem in aprilom lani.