Seznam napak je dolg: poleg previsoko nameščenega bočnega propelerja in prevelikega ugreza čolna naj bi med drugim pri vzvratni vožnji opazili izbruh vode na krmi, v enem od menjalnikov pa naj bi puščala voda, alarmi na komandni plošči naj bi se samodejno vključevali, digitalni kazalec obratov naj ne bi kazal dejanskih obratov, prezračevanje notranjih prostorov ne deluje, kot bi moralo, izpušne cevi v strojnici naj ne bi bile izolirane, v pomožnem motorju naj bi tudi po servisu odkrili vodo, ograja na palubi je prenizka in neuporabna in še druge napake.
Tiskovni predstavnik koprske policijske uprave Vojko Živec je zatrdil, da gre za manjše napake, ki jih bodo kmalu odpravili, in te napake bistveno ne vplivajo na plovnost samega plovila, tako da plovilo opravlja vsakodnevne naloge.
Na generalni policijski upravi v Ljubljani so sporočili, da bodo za popravilo vseh napak uveljavljali garancijo. Ob predaji plovila policistom je namreč namestnik generalnega direktorja policije Andrej Anžič pojasnil, da so si izposlovali ugodne splošne garancijske roke, dve leti za motorje in štiri leta za trup.
Čez nekaj dni se izteče rok za plačilo čolna. Namesto polne vrednosti, 176 in pol milijonov tolarjev, bo policija dobavitelju plovila, sežanskemu podjetju Jadranu, plačala dobrih 31 milijonov manj. Tolikšna je namreč kazen za 88 dni zamude.