Na Agenciji za varnost prometa je danes potekal izredni sestanek medresorske delovne skupine za spremljanje izvajanja resolucije o nacionalnem programu varnosti cestnega prometa za obdobje 2013-2022. Dogovorili so se, da bodo za začetek preverili učinkovitost ukrepov nacionalnega programa in obstoječo zakonodajo.
Vsak resor bo za svoje področje pogledal, kaj bi se še dalo narediti in koliko denarja bi ti ukrepi terjali. Predloge agencija zbira do petka, je pojasnila vodja sektorja za razvoj in koordinacijo varnosti cestnega prometa Vesna Marinko.
Kot pravi, se bodo med drugim usmerili tudi v intenzivno senzibiliziranje pristojnih služb v jugovzhodnem delu Slovenije in Savinjski regiji. Že v prihodnjih dneh bodo imeli sestanke s pristojnimi za varnost cestnega prometa na teh območjih.
Zaskrbljujoča statistika
V letošnjem letu se je namreč število prometnih nesreč na območju jugovzhodne Slovenije povečalo za pet odstotkov, število umrlih v prometnih nesrečah se je povečalo kar za 600 odstotkov (lani je na tem območju do 15. julija umrla ena oseba, letos pa v tem istem obdobju že sedem). Za 10 odstotkov se je povečalo tudi število oseb, ki so v prometnih nesrečah dobile lažje poškodbe.
Tudi v Savinjski regiji je letošnja prometna statistika zaskrbljujoča. Po podatkih agencije se je letos na območju Savinjske regije število prometnih nesreč v primerjavi z lanskim letom povečalo za dva odstotka. Še enkrat več ljudi kot lani je v prometnih nesrečah na tem območju umrlo (lani do 15. julija šest, v enakem obdobju letos pa 12). Za 23 odstotkov se je povečalo tudi število udeležencev prometnih nesreč, ki so bili hudo poškodovani.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.