Vodja korporativnega komuniciranja na letališču Jožeta Pučnika Brigita Zorec je povedala, da na Aerodromu Ljubljana, tako kot na drugih letališčih v EU, veljajo standardi varovanja, ki jih predpisuje evropska komisija. Varovanje sicer delijo na tehnično in fizično, in prav za slednjega poleg zaposlenih v letališki službi za varnost in zaščito skrbijo tudi policisti, saj ima Aerodrom Ljubljana tudi lastno postajo letališke policije.

Sicer pa je tudi samo letališče razdeljeno na javni in nadzorovani del, po besedah Zorčeve pa pri tem ne velja pozabiti, da tudi javni del ni brez nadzora – bodisi prek tehničnih sistemov ali s fizično prisotnostjo zaposlenih in policistov. Po nadzorovanih površinah se tudi zaposleni na letališču ne morejo prosto gibati, ampak so podobno kot potniki deležni pregleda ob prehodu z javnega dela.
S strani potnikov ob različnih poostritvah varnostnih ukrepov (zlasti po 11. septembru in tudi ob izbruhih epidemij) na letališču niso slišali pritožb, saj se zavedajo, da gre za njihovo lastno varnost, je še pojasnila Zorčeva.
Sistem za varnost potnikov na letališču stalno dograjujejo po mednarodnih standardih, skrbijo pa tudi za redno usposabljanje svojih delavcev. O tem, kako dobro je poskrbljeno za varnost na Aerodromu Ljubljana, priča tudi dejstvo, da je Mednarodni svet evropskih letališč vodenje odbora za letalsko varnost in zaščito od leta 2000 do leta 2002 zaupal Aerodromu Ljubljana.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.