Murgle so gotovo najbolj znane po Milanu Kučanu, tam sta živela tudi Janez Drnovšek in Janez Stanovnik, Murgelčan je tudi Miro Cerar. Čeprav, kot pravi nekdanji predsednik države Kučan, v Murglah živijo "ljudje, ki so po svojih političnih ali nazorskih prepričanjih zelo različni, so rdeči, so črni, so zeleni, so prebarvani, teh je tudi precej". Da pa je "po nemarnem najbolj znan sam, drugi pa trpijo posledice tega njegovega renomeja".
So pa Murgle ne le politični, ampak tudi urbanistični, arhitekturni fenomen, ki sta jih v 60. letih vizionarsko začela "graditi" arhitekta Marta in France Ivanšek. Majda Kregar iz biroja Ambient, ki nadaljuje njuno delo, pravi: "Začetki so bili zelo asketski, minimalne površine, brez izolacije hrupa, toplote, zato je bila to zelo poceni gradnja, poceni so bile tudi hiše."
Ljubljančani so, kot pravi Kregarjeva, zato vihali nosove, domove so tako sprva kupovali umetniki, profesorji. Nekdanji Murgelčan in arhitekt Aleš Vrhovec iz biroja Gregorc Vrhovec arhitekti se spominja očetovih besed: "Na začetku so rekli ljudje, to je nekaj najgroznejšega in najgršega, kar smo kadar koli videli."

Danes pa elita. Stare hiše prodajajo od 350 tisoč evrov, nove tudi za milijon evrov. Kupujejo jih različni ljudje, razlaga Miha Jarc iz Mijaksa, ki gradi novi del ljubljanskega elitnega naselja: "Večino pa lahko povem, da še preden so kupci prišli do mene, sem jaz že imel njihovo telefonsko številko, skratka poznani ljudje."
Zlasti v novih Murglah hiše kupujejo premožni poslovneži, ki sicer navzven živijo v nevpadljivih hišah, za štirimi stenami pa se resnično skrivajo domovi za tiste s krepko zadebeljenimi denarnicami.
KOMENTARJI (433)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.