
Slovenski mufti Osman Đogić, ki se je v ponedeljek zvečer vrnil iz Sarajeva, pravi, da je govorice o njegovem odpoklicu sprožila majhna skupina nezadovoljnih vernikov, ki je medijem pošiljala anonimna sporočila o razmerah v skupnosti. "V mojem primeru gre za zlonamerno obveščanje javnosti, da bi me na nelegitimen način poskušali pripraviti do tega, da odstopim. Nimam druge razlage," je povedal mufti.
Tudi na islamskem vrhu v Sarajevu, kjer odločajo o imenovanju muftija, smo preverili, ali so seznanjeni z dogajanjem pri nas. Muhamer Omerdić, svetovalec za verska vprašanja, je povedal naslednje: "Res je, da obstajajo določene težave pri organizaciji Islamske skupnosti v Sloveniji. Vendar menim, da so težave prehodne."
Zbor islamske skupnosti v Sloveniji je Đogiću sicer izglasoval nezaupnico, vendar ta zbor ni pristojen za odločanje o njegovem imenovanju. "Že prej je prihajalo do tega, zato tudi imamo mandate. Kako se bo razpletlo v tem primeru, pa ne vem," je dejal Omerdić.
"Negativno mnenje je rezultat tega, da sem naletel na ljudi, ki sem jih moral opomniti na njihovo neprofesionalnost," pojasnjuje Đogić.
V zadnjih 12-ih letih sicer še ni bilo primera, da bi muftija od nekod odpoklicali, še pravi Đogić. Obstaja namreč nepisano pravilo, da je njegova funkcija častna in dosmrtna. Odpoklic bi se zgodil le v primeru, še dodaja, če bi mufti delal proti ustavi islamske skupnosti.