Slovenija

Mramor: Tekst je katastrofalen

Ljubljana, 04. 08. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Na interpelacijo o delu in odgovornosti vlade se je odzval minister za finance, ki v prebranem ni videl "intelektualnega izziva".

Finančni minister Dušan Mramor
Finančni minister Dušan Mramor FOTO: POP TV

"Besedilo za področje ekonomije in financ, ki ju pokriva finančno ministrstvo, sem prebral v treh osebah. Kot minister sem bil zelo razočaran, ker sem se veselil intelektualnega izziva. Kot profesor sem bil hud, ker je tekst katastrofalen, saj vanj ni bilo vložene niti trohice truda. Kot državljan pa sem zaskrbljen; zaradi neznanja, nestrokovnosti, površnosti, nedoslednosti in množice napak," je poudaril finančni minister Dušan Mramor.

Tabele, niso razumljive, števike niso točne, viri so neznani ali vsaj nenatančni, interpretacija številk pa naj bi bila zavajajoča, meni Mramor, potem ko je prebral besedilo.

Koalicija Slovenija vladi med drugim očita, da Slovenija ni dosegla obljubljene gospodarske rasti, da sta se javnofinančni primanjkljaj in dolg povečevala, čeprav naj bi se ustalila, ter nedokončan proces privatizacije bančnega sistema. "Če je to gradivo osnova za sklepe o interpelaciji, je jasno, da morajo biti tudi sklepi v njem nesmiselni," je ocenil Mramor.

SNS ni za interpelacijo

"Ta interpelacija ni nič drugega, kot poskus dveh opozicijskih strank, da bi pritegnili medijsko pozornost, in da bi na televizijskem prenosu pokazale in povedale tisto, česar jim mediji niso hoteli objaviti," je dejal Zmago Jelinčič Plemeniti.

Interpelacija o delu in odgovornosti vlade Antona Ropa je po mnenju SNS "popolnoma brezpredmetna." Gre le za predvolilni boj, populizem in izkoriščanje parlamentarne dvorane za volilno kampanjo, poleg tega pa interpelacija ni opremljena niti s sklepom, kar pomeni, da o tem ne bo niti glasovanja, zato je SNS ne bo podprla, je dejal Sašo Peče. Vsebina interpelacije je po njegovem sicer prepis programa strokovnega sveta SDS.

"Vložitev interpelacije le nekaj dni pred parlamentarnimi volitvami in po zaključenih rednih sejah državnega zbora je še eno v vrsti populističnih dejanj veljakov SDS in NSi", meni Peče. Nekaj dni pred začetkom volilne kampanje "bi bilo primerneje uporabiti normalne načine politične komunikacije, denimo novinarske konference in soočenja", trdi Peče.

Prvaka SNS, Zmago Jelinčič Plemeniti in Sašo Peče
Prvaka SNS, Zmago Jelinčič Plemeniti in Sašo Peče FOTO: Dare Čekeliš

SNS tudi moti, da SDS in NSi nista bili pripravljeni sodelovati pri njihovih zakonskih predlogih, pobudah in zahtevkih na ustavno sodišče ter pri interpelacijah "v obdobju med mandatom, ko je čas za to".

Ali se bodo poslanci SNS potencialne izredne seje udeležili, bo "odvisno od tega, kdaj jo bo predsednik državnega zbora Feri Horvat sklical", je dejal prvak SNS Zmago Jelinčič, ob tem pa dodal, da bi "morali vlagatelji interpelacije slednjo dopolniti tudi s sklepi, saj je v nasprotnem primeru brezpredmetna".

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.

SORODNI ČLANKI

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10