Ljubitelji živali bodo tako lahko izbrali psa ali mačko, ki bi mu radi zagotovili nov dom, za to pa bo potreben le veljaven osebni dokument. V organizaciji Tierhilfe Süden so že pred letom dni začeli pomagati azilu za živali Milene Močivnik. V zadnjem letu so v okviru pomoči že cepili 241 psov in jih označili s podkožnimi čipi, poleg tega pa so jih tudi fotografirali in kategorizirali. Veseli bodo veseli tudi kakršnekoli pomoči v obliki prehrambenih izdelkov. Sicer pa so vzpostavili tudi internetno stran www.povazay.com/mmocivnik, kjer je moč najti informacije o poteku projektov in predstavitev psov, ki iščejo nov dom.
Predstavniki organizacije Tierhilfe Süden so prvič obiskali azil Milene Močivnik avgusta 2001, ki so ob prvem obisku zavetišča doživeli pravi šok. Takrat so sestavili program za izboljšanje pogojev, zagotovili denar in redno obiskovali zavetišče. Srečali so se s predstavniki Veterinarske uprave Slovenije, županom Borovnice, Veterinarske fakultete Univerze v Ljubljani, sestali pa so se tudi s slovenskimi organizacijami za zaščito živali, Koordinacijskim komitejem za pomoč Mileni Močivnik, veterinarji, aktivisti in prostovoljci.
Po enem letu in precejšnji količini časa, denarja in energije, ki so jih vložili v projekt, želijo člani organizacije preveriti, katere izmed zastavljenih ciljev so v tem času uresničili. Predvsem želijo preveriti, kako napreduje delo pri izboljšanju življenjskih pogojev za živali, med njimi kastracija, zagotavljanje veterinarske oskrbe, kjer je to potrebno in zmanjševanje številčnosti živali z iskanjem novih domov.