Facebook, Messenger, Instagram in WhatsApp so bili od 18. ure nedostopni, težaveso odpravljali več ur. Šele pozno zvečer se je bilo mogoče spet vpisati v omenjena družbena omrežja in jih uporabljati. Dobre tri ure po pojavu prvih težav pa so se te pojavile tudi pri Twitterju.
Več 10 tisoč ljudi je na spletni strani Downdetector, ki spremlja delovanje spletnih strani in storitev, poročalo o motnjah v delovanju družbenih omrežij. Pri Facebooku je bilo več kot 75 odstotkov poročil povezanih s spletnim mestom, 13 odstotkov jih je bilo povezanih z aplikacijo, s strežnikom pa 12 odstotkov. Pri uporabi Instagrama pa je imela po poročanju tujih medijev kar polovica uporabnikov težavo z aplikacijo, 26 odstotkov s strežnikom, 24 odstotkov pa s spletnim mestom. 46 odstotkov uporabnikov WhatsAppa je poročalo o motnjah pri delovanju aplikacije, 28 odstotkov pri pošiljanju sporočil, 27 odstotkov pa pri povezavi s strežnikom.
Po podatkih Downdetectorja so se prve težave pri Twitterju pojavile nekaj po 21. uri. 45 odstotkov uporabnikov je ob tem poročalo o težavah pri dostopanju do spletne strani, 34 pri dostopanju do aplikacije, 21 odstotkov uporabnikov pa je imelo težave v povezavi s komentarji.
Facebook je že kmalu sporočil, da se zavedajo težav in se jih trudijo odpraviti. Za kakšno težavo gre, iz Facebooka še niso sporočili. Sporočilo ob obisku Facebookove spletne sicer nakazuje, da bi lahko šlo za napako sistema domenskih imen (DNS). V le nekaj urah pa se je bogastvo Marka Zuckerberga po poročanju Bloomberga zmanjšalo za več kot šest milijard evrov. Na to je vplivalo tako razkritje žvižgačice kot tudi izpad družbenega omrežja.
O težavah poročajo po celotnem svetu, tudi v Slovenji. Vodja slovenskega nacionalnega odzivnega centra za kibernetsko varnost SI-CERT Gorazd Božič je dejal, da sicer še preverjajo stanje povezljivosti slovenskih omrežij, da pa vse kaže, da ne gre za kibernetski napad.
Podobno težavo so Facebook, Instagram in WhatsApp zabeležile že aprila 2019, ko so se njihove strani zrušile za približno dve uri. Prav tako so se platforme teh tehnoloških velikanov zrušile že letos aprila in junija. Takrat so poročali o "težavah s konfiguracijo omrežja".
KOMENTARJI (659)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.