Nekdanji Radijski simfonični orkester Moskve, ki se je po spremembi organizacije moskovskega radia in televizije preimenoval v Simfonični orkester Čajkovski, so ustanovili leta 1930. Vodila sta ga pomembna glavna dirigenta Aleksander Orlov in Nikolaj Golovanov, ki je Orlovo izročilo nadaljeval tako uspešno, da se je Dmitri Šoštakovič osebno zahvalil orkestru za interpretacijo svoje Sedme simfonije. Pod takšnim vodstvom se je orkester razvil v profesionalno skupino, ki izvaja klasično in romantično glasbo ter dela sodobnih skladateljev. Po tem velikem obdobju v zgodovini orkestra je prevzel položaj glavnega dirigenta Aleksander Gauk. Pod njegovim vodstvom je orkester razširil repertoar z zahodno glasbo 20. stoletja.
Leta 1961 je Gauka nasledil Genadij Roždestvenski. Njemu je uspelo izvesti in posneti vsa orkestrska dela Sergeja Prokofjeva. Leta 1974 je postal prvi dirigent Vladimir Fedosejev, ki se mu je zdelo najpomembneje pridobivati mlade talente. Dirigent in orkester sta krenila na številna gostovanja po Evropi in drugih celinah ter s tem poglabljala stike z Zahodom.
Vladimir Fedosejev se je rodil v Leningradu, današnjem St. Petersburgu. Redno vodi najpomembnejše orkestre v Nemčiji, Avstriji, Franciji, Italiji, Švici in Skandinaviji. Tokijski filharmonični orkester ga je pridobil za svojega prvega gostujočega dirigenta. Januarja leta 1997 je Fedosejev prevzel položaj glavnega dirigenta Dunajskih simfonikov. Fedosejev uspešno dirigira tudi v svetovno znanih opernih hišah. Njegov repertoar obsega dela ruske in evropske operne literature.