
Predstavniki AC Molotov so izpostavili kršitve s strani varnostne službe G7, med pogovori pa so želeli urediti tudi vprašanja možnosti za izselitev do konca meseca julija in povračilu škode. Predstavnik Slovenskih železnic (SŽ) je pogovore označil za neuspešne, saj se niso uspeli dogovoriti o izselitvi, napovedal pa je uporabo vseh pravnih sredstev za zaščito svoje lastnine.
V AC Molotov poudarjajo, da je problematika njihovega gibanja še vedno nerešena, varnostniki pa so še vedno občasno nasilni. Vstop in izstop v stavbo so varnostniki stanovalcem sicer omogočili, še vedno pa ni na voljo tekoče vode in elektrike, s čimer je onemogočena normalna kulturna in izobraževalna dejavnost. Do ureditve razmer bodo zato Molotovci nadaljevali s Festivalom AC Molotov.
Manifestacija Molotovcev
Sicer pa so danes v AC Molotov pripravili manifestacijo, v okviru katere je okoli 30 protestnikov pred italijansko veleposlaništvo položilo cvetje in prižgalo sveče v spomin na lanske dogodke v Genovi. Takrat je namreč italijanska policija ob vrhu G8 pretepla, ustrahovala in razgnala množice protestnikov, nasilje policije pa je terjalo tudi življenje mladega demonstranta Carla Giuglianija.
AC Molotov toži SŽ in G7

Prebivalci AC Molotov se iz nekdaj zapuščenega objekta SŽ ne nameravajo izseliti dokler ne najdejo nadomestne lokacije za bivanje in svoje dejavnosti. Na današnjih pogovorih s predstavniki SŽ so se dogovorili, da bodo spor reševali po pravni poti. Pravno-informacijski center nevladnih organizacij je namreč v imenu prebivalcev ACM vložil tožbo zaradi motenja posesti s strani SŽ in varnostne službe G7, ki je prebivalcem preprečevala dostop do njihovih prostorov, dostavo hrane in pijače ter fizično obračunavala z Molotovci. Predstavniki SŽ so zagotovili, da G7 takšnega naročila niso dali, zato bodo Molotovci proti G7 in posameznim varnostnikom vložili kazenske ovadbe, kasneje pa še civilne tožbe.
Kljub delno izboljšanim razmeram okrog objekta je v noči na soboto prišlo do novega incidenta, ko je varnostnik G7 fizično napadel stanovalca ACM. Stavba je namreč še vedno brez vode, varnostnik pa je namen kaznoval s tremi udarci po obrazu, ki so povzročili vidno podplutbo, potrjeno tudi v ljubljanskem Kliničnem centru.

Pravna podlaga za motenjsko tožbo je dejstvo, da so Molotovci mirno uživali posest te stavbe, SŽ in G7 pa sta jim to preprečila. V takšnem sporu se ne ugotavlja pravica do objekta, ampak "zadnje mirno stanje" v njem. V SŽ pa bodo morali, če se bodo držali dogovora o reševanju spora po pravni poti, izselitev Molotovcev doseči s tožbo.
Molotovci so sicer našli nekatere druge zapuščene prostore, vendar ne poznajo njihovih lastnikov. Od Mestne občine Ljubljana oziroma drugih državnih institucij pričakujejo, da jim bodo pomagali najti novo lokacijo, ki so jo pripravljeni sami obnoviti, in poskušali pridobiti soglasje lastnikov. Stanovalci Kutrilniške zahtevajo, da mora morebitni nadomestni prostor ostati avtonomna cona, kar pomeni, da nad seboj nočejo nobene krovne organizacije ter da ne bodo delovali po hierarhičnem, avtoritarnem principu. Po njihovem prepričanju je ACM mladinsko socialno-kulturno središče, ki rešuje rastočo stisko vse večjega števila ljudi, ki v Ljubljani nimajo prostora za družabno in ustvarjalno dejavnost, v Sloveniji pa ni razumevanja za drugačne kulture in kritično, angažirano udejstvovanje. Opozarjajo tudi na odsotnost zakonodaje na področju t.i. skvotiranja, zato nameravajo pripraviti ustrezen zakon.