Bugarič je o aktualnem dogajanju obvestil tudi notranjega ministra Rada Bohinca in generalnega direktorja policije Marka Pogorevca, katerega je prosil za pojasnilo o nadzoru molotovcev s strani policistov v civilu.
Bugarič je AC Molotov zagotovil pomoč pri iskanju alternativnega prostora, saj naj bi ministrstvo za notranje zadeve (MNZ) sproti obveščalo molotovce o praznem prostoru, v katerega bi lahko preselili avtonomno cono.
Prebivalci AC Molotov sicer še naprej vztrajajo brez vode in elektrike na Kurilniški 3, dokler ne bodo skupaj z ljubljansko občino in Uradom za mladino našli nadomestne lokacije za svoje delovanje. Slovenske železnice sicer prodajajo zemljišče na katerem se nahaja AC Molotov, saj jim je vlada naložila, naj s prodajo vseh zemljišč, ki niso neposredno potrebna za opravljanje osnovne dejavnosti, izboljšajo poslovni rezultat.
Molotovci bodo sodno preganjali policiste
Molotovci so na novinarski konferenci opozorili še na kršenje odredbe sodišča o umiku varnostne službe G7 iz omenjene zgradbe in funkcionalnega zemljišča, ki je stopila v veljavo 29. julija. Nazadnje je varnostna služba kršila sklep sodišča 10. avgusta, ko so ob pol enih zjutraj trije varnostniki vstopili v poslopje AC Molotov in stavbo prehodili skozi hodnik.
Molotovci še pozdravljajo ukrep nadzornikov MNZ, ki je sodniku za prekrške poslalo osem predlogov za uvedbo postopka o prekršku, saj je le eden od devetih varnostnikov imel veljavno službeno izkaznico. Molotovci so 7. julija na policijskih postajah Bežigrad in Center vložili pritožbo zoper ravnanje policistov, s katero želijo izvedeti, na podlagi katerega ukaza so policisti ravnali v spornem primeru in kateri so bili vpleteni v nezakoniti postopek. Po pridobitvi podatkov bodo zoper posamezne policiste in odgovorne sprožili kazenske in civilne postopke.
Več o dogajanju si lahko preberete na spletni strani Avtonomne cone Molotov.