"Opozoriti velja, da gre za področje, kjer se prekrivajo kompetence s področja zdravstva in šolstva, ter da je bilo to področje v praksi neustrezno obravnavano zadnjih 10 let," poudarjajo na ministrstvu za zdravje. Kot trdijo, se je ministrstvo v novi sestavi vlade s problematiko pravilnika, ki opredeljuje področje opravljanja strokovnih izpitov kandidatov farmacije, sicer seznanilo po nastopu funkcije oz. 2. junija letos.

Novi pravilnik namreč študentom farmacije, ki magistrirajo, nalaga dodatno obveznost opravljanja strokovnega izpita, a študenti do tega tedna za spremembo sploh niso vedeli. Vsi, ki so magistrirali po 1. juniju, ko je novi pravilnik stopil v veljavo, so tako ostali brez magistrskega naziva. Nekateri so se v vmesnem času tudi zaposlili, zdaj pa jim je bila čez noč odvzeta kvalifikacija za opravljanje farmacevtskega poklica.
Z namenom, da se to področje nemudoma ustrezno uredi, se je ministrstvo že večkrat sestalo s predstavniki Fakultete za farmacijo. "Iščemo rešitve, ki bodo vzdržale hkrati pravno presojo in bodo ob tem čim manj na škodo študentom v prehodnem obdobju," so sporočili.
Pripravljajo več rešitev, s katerimi želijo rešiti problematiko. Med drugim so že pripravili odredbo za oprostitev stroškov plačila izpitov za študente, s čimer je Fakulteta za farmacijo seznanjena. Prav tako pa so pripravili tudi predlog spremembe pravilnika. "V naslednjih dneh je s predstavniki fakultete predviden še en sestanek, na katerem bomo dorekli še zadnje podrobnosti in zadevo dokončno uredili," zagotavljajo.
Prav tako pa se bo ministrstvo odzvalo tudi na poziv ŠOU, ki ga je prejelo v petek popoldne. Tako bo tudi študentom pojasnilo vsebine sprememb, "ki jim morda s strani Fakultete za farmacijo niso bile pojasnjene dovolj jasno". Kasneje pa bodo z rešitvami seznanili tudi širšo javnost.
KOMENTARJI (44)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.