Župan Vojnika Beno Podergajs, vršilec dolžnosti direktorja Psihiatrične bolnišnice Vojnik Daniel Lajlar in predsednik sveta zavoda Milan Dečman so se v sredo srečali z ministrom za zdravje Borutom Miklavčičem, ki jim je potrdil, da na ministrstvu v okviru racionalizacije resno razmišljajo o pripojitvi vojniške psihiatrije k celjski bolnišnici.
Lajlar je danes pojasnil, da jim je Miklavčič zagotovil, da "stvari še visijo v zraku", Psihiatrična bolnišnica Vojnik pa mora v treh mesecih dokazati, da je sposobna samostojno preživeti.
Že na ponedeljkovi novinarski konferenci je zatrdil, da je po odstopu direktorice Vesne Novak vodenje vojniške psihiatrije pripravljen prevzeti le pod pogojem, da zavod ostane samostojen. "Nočem biti voden na daljavo. Ko smo bili skupaj s celjsko bolnišnico do leta 1993, smo bili bergla. V celjski bolnišnici pa so menili, da samostojno ne moremo preživeti. Vendar smo dokazali, da lahko," je v ponedeljek še poudaril Lajlar.
Ministrstvo razmišlja o racionalizaciji vseh zdravstvenih zavodov
Podergajs, ki je bil pobudnik sestanka z Miklavčičem, pa pojasnjuje, da jim je minister razložil, da na ministrstvu razmišljajo o racionalizaciji dela vseh zdravstvenih zavodov v Sloveniji. Občina Vojnik sicer nasprotuje pripojitvi vojniške psihiatrije k celjski bolnišnici, ker se zavedajo, kaj pomeni biti dislocirana enota in nekomu podrejen.
Občina želi nadomestilo za zemljišče, na katerem stoji bolnišnica Vojnik
Na sredinem sestanku so se pogovarjali tudi o zemljišču, na katerem je zgrajena vojniška psihiatrija in je v lasti občine Vojnik. Po mnenju Podergajsa bo treba z vodstvom Psihiatrične bolnišnice Vojnik, katere lastnica je država, najti skupen jezik glede izplačila nadomestila za uporabo zemljišča vojniški občini.
KOMENTARJI (4)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.