
V Sanolaborju odločitve državne revizijske komisije o njihovi pritožbi na izbor dobavitelja za operacijske mize še niso prejeli, o njeni vsebini so za sedaj seznanjeni le iz medijev. Višino predujma, ki jo mora Sanolabor po odločitvi revizijske komisije založiti za izdelavo izvedenskega mnenja - ta znaša en milijon tolarjev -, je direktor Sanolaborja Marko Bokal označil kot oderuško. Napoveduje, da jo bodo vseeno vplačali.
Na naslov Sanolaborja pošta z odločitvijo državnih revizorjev še ni prispela, pravi Bokal. Iz tega, kar je lahko prebral v medijih, ocenjuje, da bodo zagotovo pristali na izvedenstvo in plačali zahtevano varščino v "tej oderuški višini". Ob tem direktor Sanolaborja še ocenjuje, da je "po svoje nenavadno", da so revizorji potrebovali več kot 30 dni, da so ugotovili potrebo po izvedenskem mnenju in ne prej.
Spomnimo:
Državna revizijska komisija je glede zahtevka Sanolaborja sklenila, da "je potrebno za meritorno presojo dejstev pridobiti strokovno mnenje". Za izdelavo mnenja je določila komisijo za fakultetna izvedenska mnenja Medicinske fakultete Univerze v Ljubljani. Da pa bo to mnenje izdelano, mora Sanolabor v treh dneh založiti predujem za izdelavo mnenja v višini enega milijona tolarjev, so sporočili z ministrstva za zdravje.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.