Marsikdo hrepeni po finančni svobodi! Čas, ko nam ne bi bilo treba delati za preživetje, živeli bi lagodno, brez kakršnih koli finančnih omejitev. Pot do tja pa je praviloma zelo dolga in vse prej kot lahka. V želji, da posameznik pride do bogastva oziroma finančne svobode na hiter način, smo pripravljeni storiti marsikaj, tudi igrati na srečo, pri kateri je možnost dobitka tako majhna, da pogosto niti ne razmišljamo o tem, saj sta hrepenenje in omamni vonj po finančni svobodi preprosto prevelika. Upajoč, da bo sreča srečala ravno nas, pa že razmišljamo, kaj bi naredili z večmilijonskim dobitkom ...
Sreča pa je doletela tudi novopečena loto srečneža, ki sta loto listek vplačala v Dornavi in Brežicah. Vsi ostali, ki smo zadeli manjše zneske ali sploh nobenega, jima lahko le čestitamo in se tolažimo, da je okoli 20 odstotkov naših vplačil doniranih humanitarnim organizacijam. Slaba tolažba, a vendar. Med več kot petnajst milijonov možnih kombinacij sta obkrožila prave številke in stopila na pot finančne svobode. Toda sreča je lahko tudi opoteča.
Vse prepogoste so zgodbe o bankrotu loto milijonarjev, ki so brezskrbno in razsipno razmetavali svoje milijone toliko časa, da niso imeli niti za kritje stroškov prevoza z reševalnim vozilom v bolnišnico ali pristali na socialni podpori. Marsikdo pomisli, da se to njemu sicer ne more zgoditi, a pot do tja je lahko dosti bližja, kakor si vsakdo izmed nas predstavlja, še posebej, če je loto srečnež preprost človek, ki ga nenadno denarno obilje zmede in prestraši. Se lahko to zgodi tudi loto srečnežem v Sloveniji?
KOMENTARJI (46)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.