Vlado Janeza Janše podpira vsak tretji oziroma 33,7 odstotka vprašanih. Slabih 60 odstotkov volivcev aktualni oblasti nasprotuje, dobrih osem odstotkov je neopredeljenih.
Med strankami še naprej ostaja najmočnejša SDS. Če bi bile volitve danes, bi jih obkrožilo slabih 17 odstotkov vprašanih. S skoraj pol manjšo podporo oziroma devetimi odstotki sledijo Socialni demokrati, ki so za las ohranili prednost pred največjimi partnerji iz opozicijskega bloka KUL - Listo Marjana Šarca, ki bi ji svoj glas namenilo 8,8 odstotka vprašanih. Nekaj javne podpore sta izgubili Levica in Nova Slovenija s petimi odstotki podpore.
V spodnjem delu lestvice se nahaja Stranka Alenke Bratušek z dobrimi štirimi odstotki podpore vprašanih. Sledijo DeSUS z dvema odstotkoma in pol, SNS z 2,4 odstotka, neparlamentarna SLS in Zeleni. Vladna SMC tudi tokrat ostaja zunaj strankarskega radarja.
Daleč največja 'stranka' ostajajo neopredeljeni. Vsak četrti vprašani ne ve, katero stranko bi izbral. Dobrih 6,5 odstotka ne bi izbralo nobene od obstoječih strank, ostali niso želeli odgovoriti.
Med politiki ostaja prvi, a z zanj nizko povprečno oceno, predsednik države Borut Pahor. Na lestvici najbolj priljubljenih politikov mu sledita evropska poslanka iz vrst NSi Ljudmila Novak in njen strankarski kolega ter minister za infrastrukturo Jernej Vrtovec. Sledi predsednik državnega zbora Igor Zorčič iz SMC. Prvak NSi Matej Tonin je šesti na lestvici, osmi pa SDS-ov zunanji minister Anže Logar.
Deveta je najbolje ocenjena opozicijska voditeljica Tanja Fajon iz SD, na polovici lestvice pa prvak LMŠ Marjan Šarec. Gospodarski minister in predsednik SMC Zdravko Počivalšek je na 12. mestu.
Prvi obraz Levice Luka Mesec se je uvrstil pred prvaka največje vladne stranke Janeza Janšo. Zadnji pa je tudi tokrat za zdaj nesojeni kandidat za mandatarja politične alternative KUL Karl Erjavec.
KOMENTARJI (423)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.