Med strankami ima z naskokom največ podpore še vedno Janševa SDS. Zanjo bi volilo več kot 18,3 odstotka vprašanih, kar je tudi ta mesec več, kot bi dobili SD, in sicer 8,1 odstotek, in Lista Marjana Šarca, 7,7 odstotka, skupaj. Socialni demokrati so sicer glede na prejšnji mesec prehiteli LMŠ na drugem mestu. Sledi Levica, ki je ob zapletih s sodelovanjem z Marjanom Šarcem nekoliko izgubila, in ima sedaj 6,1 odstotno podporo, pa Nova Slovenija, ki je glede na prejšnji mesec pridobila odstotno točko in ima sedaj 5,4 odstotno podporo. Na šestem mestu je Stranka Alenke Bratušek, ki jo podpira 4,3 odstotka vprašanih, ki je prehitela Cerarjevo Stranko modernega centra z 3,7 odstotki, osmi je Erjavčev Desus s tremi odstotki, ki je prav tako prehitel Jelinčičevo Nacionalno stranko z 2,6 odstotki, lestvico pa na desetem mestu zaključujejo Pirati (1,2 odstotka).
Sicer pa so največja politična skupina neopredeljeni, vsak peti vprašani oziroma 22,5 odstotkov, namreč ne ve, katero stranko bi izbral, skoraj 11 odstotkov (10,8 odstotka) ne bi izbralo nobene stranke, dobra dva odstotka vprašanih (2,6 odstotka) pa svojih preferenc noče izdati.
In še lestvica politikov. Na prvem mestu je zasidran predsednik države Borut Pahor, za njim je evropska komisarka Violeta Bulc. Na tretjem mestu je Marjan Šarec prehitel nekdanjega predsednika parlamenta Milana Brgleza. Za kar pet mest je podpora zrasla evropskemu poslancu Lojzetu Peterletu, ki je prehitel predsednika svoje stranke Mateja Tonina. Prvo deseterico zaključuje Matjaž Han.
Največji skok na lestvici je uspel ljubljanskemu županu Zoranu Jankoviću, predsednik najpriljubljenejše SDS Janez Janša je zdrsnil za tri mesta, za kar šest pa Luka Mesec, na sedemnajsto mesto. Lestvico dvajsetih najpriljubljenejših zaključujeta Karl Erjavec in nekdanji mariborski župan Franc Kangler.
KOMENTARJI (362)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.