
Protikandidat Aleksandre Markovič in dosedanji strokovni direktor Zoran Arnež s svojim dosedanjim delom ni prepričal članov sveta, za njegovo imenovanje je namreč glasoval le predstavnik lokalne skupnosti v svetu Miloš Pavlica. Nova strokovna direktorica pa je imela veliko podporo s strani zaposlenih. Omeniti velja, da je Arneža, ki se mu mandat izteče v soboto, v ponedeljek podprl strokovni svet zavoda, vendar mnenje strokovnega sveta za odločitev sveta zavoda ni obvezujoče.

Med temeljne usmeritve strokovnega vodstva KC v naslednjem mandatu je Markovičeva uvrstila posodobitev organizacije bolnišnice tako, da bo lahko kar najbolje služila namenu kot regijska bolnišnica za Ljubljana in okolico ter kot terciarni center za pretežni del Slovenije. Zelo pomembna pa je tudi rešitev prostorske in kadrovske stiske ter posodobitev opreme.
Nov razpis za generalnega direktorja 13. maja

Klinični center (KC) Ljubljana bo 13. maja objavil razpis za mesto generalnega direktorja zavoda, so se na današnji seji odločili člani sveta KC. Kot je znano, je generalni direktor zavoda Franc Hočevar 22. aprila odstopil iz osebnih razlogov, do konca maja pa bo opravljal funkcijo vršilca dolžnosti.
V pričakovanju pozitivnega odziva računskega sodišča
Člani sveta so se seznanili tudi z odzivnim poročilom računskemu sodišču. Klinični center je namreč za leto 2003 s strani računskega sodišča prejel negativno mnenje zaradi obračunavanja plač in naročanja materiala. Kot je povedal Hočevar, je KC vse nepravilnosti s področja plač opravil že med izvajanjem revizije, razen nepravilnosti pri določanju dela plače za delovno uspešnost vodilnih delavcev zavoda. Zato je generalni direktor oddelku za obračun plač poslal v realizacijo podpisane anekse h pogodbami o zaposlitvi vodstvenih delavcem, med katere spadajo strokovni direktor KC, glavna medicinska sestra in pomočniki generalnega ter strokovnega direktorja. S tem so bile ugotovljene nepravilnosti s področja plač odpravljene, je povedal Hočevar.
V zvezi s popravljalnimi ukrepi za izboljšanje poslovanja pri oddajanju javnih naročil je za vsako področje oddaje javnih naročil ponovno definiralo procese ugotavljanja potreb, izbire dobaviteljev in obvladovanja pogodb, je zapisano v odzivnem poročilu.