Policisti aktivnosti za umirjanje prometa sicer izvajajo skozi vse leto, maraton nadzora hitrosti pa je le eden od načinov, s katerim opozarjajo na nevarnost prehitre vožnje. Osnovni namen tovrstnega nadzora ni usmerjen v kaznovanje voznikov – Policija nenazadnje vsako leto objavi seznam lokacij, kjer bo maraton nadzora hitrosti potekal – temveč v spreminjanje njihovih vozniških navad, so zapisali na Generalni policijski upravi.
Namen nadzora tudi ni v tem, da bi vozniki v pričakovanju kontrol vozili nerazumno počasi in s tem ovirali promet. Od voznikov tako policija pričakuje, da poznajo omejitve hitrosti in jih vseskozi spoštujejo, predvsem pa da takšen vzorec vožnje obdržijo tudi takrat, ko ni nadzorov.

Da bi bile naše ceste bolj varne, morajo za to poskrbeti predvsem vozniki sami. Dosledno morajo spoštovati cestnoprometne predpise in ohranjati hitrost v dovoljenih mejah, kot to določajo prometna pravila. Z doslednejšim spoštovanjem omejitev hitrosti in ustrezno prilagoditvijo vožnje tako razmeram na cesti kot tudi lastnim vozniškim izkušnjam in sposobnostim bi lahko obvarovali marsikatero življenje, saj stopnja poškodb narašča sorazmerno s hitrostjo, so še opozorili na Policiji.
Prav zaradi neprilagojene hitrosti se namreč še vedno zgodijo številne prometne nesreče, velikokrat tudi najhujše. Udeleženci v vozilih prav tako pogosto še vedno ne uporabljajo varnostnih pasov.
Kot so še navedli na Policiji, so v letošnjem januarju, ki praviloma spada med najbolj prometno varne mesece v letu, obravnavali že več smrtnih prometnih nesreč.
Celoten seznam vseh 514 lokacij z urami meritev najdete tukaj.
KOMENTARJI (51)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.