Jure Janković zapravi bistveno več kot zasluži, ugotavlja inšpektor finančne uprave.

Sin ljubljanskega župana Zorana Jankovića je finančni upravi med letoma 2006 in 2010 prijavil zgolj 56 tisoč evrov zaslužka.
Skupaj z darilom očeta Zorana Jankovića in izplačanimi dividendami je razpolagal z okoli 300 tisoč evri. Kar je še vedno bistveno manj, kot je trošil. Samo za življenjske izdatke je porabil 800 tisoč evrov, dodaten milijon in pol pa za nakupe avtomobila in razna posojila. Skupaj torej 2 milijona in 300 tisoč evrov. Samo za najem razkošne jahte je v dveh letih porabil več kot 180 tisoč evrov – in vanjo v le dveh tednih natočil za več kot 8.000 evrov goriva. Ob nakupu luksuznega terenca za 140 tisoč evrov sta z ženo v tam času sklenila še pogodbo o nakupu sedmih stanovanj za milijon dvesto tisoč evrov.

Od kod Juretu Jankoviću toliko denarja? Sam pravi da si je dva milijona sposodil od Marjana Pišljarja, po še dodaten milijon pa naj bi šel v Beograd k Petru Komljenoviću.
Janković in Komljenović ob tem sploh nista določila datuma vračila, prav tako ni bilo dogovorjeno nikakršno zavarovanje posojila. Šlo pa je za skoraj neverjetno dobrohotno posojilo brez obresti. Zakaj takšni pogoji? Janković pojasnjuje, da so pogoji takšni, kot so, saj da s Komljenovićem svoj odnos gradita na medsebojnem zaupanju.
Janković, ki naj bi iz Srbije v Slovenijo pripeljal milijon evrov gotovine, tega na carini ni prijavil, čeprav je treba prijaviti že vsak prenos gotovine v znesku 10 tisočakov. Ob tem tudi ni predložil nobenih dokazov o menjavi valute iz srbskih dinarjev v evre.
"Jure Jankovič v postopku ni uspel niti verjetno, kaj šele prepričljivo, dokazati resničnost obstoja posojilnih razmerij s Petrom Komljenovićem," v odločbi zapiše Furs. Jure Janković se danes na naš klic ni odzval, oče Zoran Janković pa je se je od sinovih poslov še enkrat distanciral.
Jure Janković je sicer v postopku vseskozi zatrjeval, da denar ima in je ta shranjen v sefu NLB – šlo naj bi za slabih 630 tisoč evrov iz Srbije, po mnenju Fursa pa je nenavadno, da je imel kljub zajetnem kupu gotovine Janković na bančnem računu vseskozi minus.
KOMENTARJI (928)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.