Profesor na Fakulteti za družbene vede in podpredsednik SD Igor Lukšič je v današnjem odzivu na torkovo odprto pismo poslanke SDS Eve Irgl zapisal, da v svoji izjavi, v kateri je poslansko skupino SDS pošiljal k "enemu izmed podpredsednikov LDS" ni imel v mislih podpredsednika LDS Slavka Ziherla kot psihiatra, pač pa kot politika. Irglova je sicer Lukšičev "predlog" označila kot standardni prijem nekdanjih represivnih služb.
V odzivu je Lukšič zapisal, da je imel v svoji izjavi v mislil predvsem padanje "popularnosti SDS in krizo legitimnosti" in ker sta LDS in Ziherl oboje že izkusila, je poslansko skupino napotil na Ziherla. Po Lukšičevem zapisu Ziherl namreč ve, "da v opoziciji ni konec sveta".
Spomnimo ...
Kot je znano, je poslanska skupina SDS 21. novembra na Lukšiča naslovila pismo, v katerem ga je zaprosila, naj ji posreduje izide sporne raziskave o vedenju duhovnikov in vernikov, ki so jo v času volilne kampanje za predsedniške volitve zanj v slovenskih cerkvah opravljali njegovi študentje. Lukšič je nato v izjavi za javnost 28. novembra zapisal, da je poslanski skupini odgovoril, da ni smiselno, da ji pošilja izide, da pa se lahko z veseljem oglasi pri poslanski skupini in ji razloži vse o raziskavi. Ob tem je še dodal: "Sicer pa jim svetujem, da se obrnejo na enega od podpredsednikov LDS, ki je bolj pristojen za naravo njihovih problemov. Sam sem namreč le politolog."
V torek se je na svoji spletni strani na takšno izjavo odzvala Eva Irgl. V odprtem pismu Lukšiču je poslanka zapisala, da jo njegov "nasvet" spominja na enega od standardnih prijemov nekdanjih represivnih služb, ki jih je v prejšnje sistemu "usmerjala in vodila prav politična predhodnica stranke", katere podpredsednik je Lukšič. "Takšnega nivoja komunikacije s strani uglednega univerzitetnega profesorja in visokega predstavnika politične stranke, ki vpliva na mnenje ljudi, nisem pričakovala," je zapisala Irglova.
KOMENTARJI (62)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.