"Interesov za platformo ni, je zgolj občutek družbene dolžnosti, da pomagamo Sloveniji," je ob robu današnje druge okrogle mize, posvečene duševnemu zdravju, ki jo je organiziralo društvo Platforma sodelovanja, dejal Logar.
V petek je sicer odmevala njegova odločitev, da se po več letih umakne s čela sveta stranke SDS. Meni, da je bil pravi čas, da povleče to potezo. O svoji nameri je predsednika stranke Janeza Janšo obvestil minulo sredo, je navedel.
Logar je v oddaji 24UR ZVEČER potrdil, da ga je k odstopu pozval Janša sam, in to večkrat. Kdaj nazadnje? "Takoj, ko smo ustanovili Platformo sodelovanja. Z novim letom bomo začeli z regionalnimi obiski in da ne bi dajal občutka, da sedim na dveh stolih, se mi je zdel pravi trenutek, da odstopim."
Informacij, ki so po seji sveta stranke zaokrožile v javnosti, da naj bi prvak SDS med drugim dejal, da si interesi društva in stranke SDS delno nasprotujejo, Logar danes ni želel komentirati. Na petkovi seji sveta stranke Logar sicer ni bil prisoten.
V oddaji 24UR ZVEČER pa je Logar dejal, da v svoji karieri dogajanja znotraj stranke ni komentiral. "S tem, ko sem se umaknil, sem razbremenil stranko o tem, kakšni so moji nameni. Namen je politični kapital uporabiti kot sprožilec razprave v platformi."
Logar za zdaj ostaja na stališču, da društvo ne bo preraslo v stranko. Glede izjav Janše za Radio Ognjišče, da bo iz platforme nastala politična lista ali stranka, ki bo zagotovo faktor na naslednjih volitvah, pa je Logar dejal, da iz različnih strani sliši različna razmišljanja, a da se bo upravni odbor platforme odločil pravilno, ko bo čas za to. "V tem trenutku še zdaleč ni," je dodal.
Jordanova: Logar je z dejanji pokazal, da se je od stranke SDS začel počasi oddaljevati
Glede morebitnega nastopa že na evropskih volitvah junija prihodnje leto je spomnil, da so v društvu to temo že odprli, a kakršnihkoli konkretnih odločitev niso sprejeli. Obenem je še ocenil, da ob aktualni politični situaciji v relativno kratkem času ne pričakuje nobenih sprememb, zato slednje ne bo vplivalo na dinamiko ali delo platforme. Po njegovih besedah bodo tako nadaljevali z javnimi tribunami, ki bodo v naslednjem letu potekale tudi na regionalni oziroma lokalni ravni.
Da je bilo špekulacij o ustanoviti stranke pod vodstvom Logarja že veliko, je danes poudarila tudi ustanovna članica društva Jordan. Tudi sama je zatrdila, da ambicija platforme za zdaj ostaja delovati kot društvo. O tem, ali bi se sama pridružila morebitni stranki, pa je odvrnila, da je za to še bistveno prehitro.
Ob tem je zatrdila, da Logarjevega umika s čela sveta stranke SDS ne povezuje s samim društvom. "Se mi pa zdi dobro, da tako politični prostor postaja jasnejši, kajti Anže Logar je tako s svojimi dejanji kot tudi s svojo politiko pokazal, da se je od stranke SDS začel počasi oddaljevati. Na tak način njegovo potezo podpiram," je dejala Jordan, sicer tudi prvopodpisana pod Logarjevo kandidaturo za predsednika republike ob lanskih volitvah.
Vzporednice je potegnila tudi s svojo odločitvijo za umik s funkcij v SDS, ki jih je nekoč zasedala. "Kar naju povezuje, je želja po kulturnem dialogu, medsebojnem spoštovanju in v stranki sva tako ves čas delovala. Ne podpirava dialoga, ki bi nas razdvajal, ki bi razdvajal člane in članice stranke, kot tudi ne dialoga, ki bi razdvajal celotno Slovenijo," je še poudarila.
"Tako močna vlada je po 19 mesecih tako šibka"
V večerni oddaji je Logar komentiral tudi aktualno politično dogajanje. "Stranski efekt vlade Roberta Goloba je, da ne vemo, kdaj bodo volitve. Zelo težko bodo ob rednem roku."
Golob ga je "presenetil s hitrostjo svoje razpolovne dobe. Žal mi je, da tako močna vlada po 19 mesecih tako šibka," meni Logar, ki kot glavnega krivca za trenutno stanje vidi prav Goloba. "Ravno zaradi reformnega manjka smo priča političnemu vrenju na levi in desni, kar pa ni slabo. Mislim, da je dobro, da se ta prostor prezrači in te iniciative razumem."
KOMENTARJI (515)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.