Med vsemi mesti, uvrščenimi na lestvico, je Ljubljana najmanjša. Ocenjevalci The Copenhagenize Indexa so uvodoma zapisali, da je gre za zeleno mesto, ki je prijazno do kolesarjev. Kot največji dosežek mesta so izpostavili rekordne podatke o izposoji koles iz samopostrežnega sistema BicikeLJ ter urejanje enosmernih ulic, po katerih je kolesarjenje dovoljeno v obe smeri. Prav tako so pohvalili uvajanje križišč in semaforjev za kolesarje ter širitev območij, ki so namenjene le pešcem in kolesarjem.
Kot opažajo na Mestni občini Ljubljana (MOL), je "kolesarjenje vse bolj priljubljen način premikanja po Ljubljani."
Prvič se je Ljubljana na lestvico uvrstila leta 2015, ko je zasedla 13. mesto, drugič leta 2017, ko je zasedla 8. mesto in tretjič z letošnjim 14. mestom. Avtorji ocene kot izzive za prihodnost navajajo postavitev dodatnih stojal za kolesa, dopolnitev kolesarskega omrežja na obrobju mesta ter vzdrževanje kolesarske infrastrukture v zimskih razmerah.
Od leta 2011 že 6 milijonov izposoj koles
Samopostrežni sistem izposoje koles BicikeLJ so v Ljubljani vzpostavili maja leta 2011, v tem času pa so zabeležili že več kot 6 milijonov izposoj koles. Med vsemi mesti, ki ta sistem uporabljajo, je Ljubljana na prvem mestu, saj je vsako kolo iz sistema v povprečju uporabljeno kar osemkrat na dan.

KOMENTARJI (20)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.