Za Franca Žnidaršiča se je v zadnjem času veliko spremenilo. Če je bil včasih še predsednik poslanske skupine Desus, zdaj delo v parlamentu opravlja kot nepovezan poslanec državnega zbora. In z današnjim dnem je tudi nepreklicno izstopil iz stranke Desus. "Zadeva je znana,“ je za 24ur.com dejal Žnidaršič. Vse skupaj se namreč vleče že od lani, ko se je Žnidaršič skupaj s še enim poslancem Desusuove poslanske skupine Vilijem Rezmanom zapletel v spor s predsednikom Desusa Karlom Erjavcem.
"Jaz sem šel iz poslanske skupine. V okviru Desusa jaz ne morem več delati kot poslanec. Zato da bom lažje delal to, kar je dobro za ljudi, sem pač moral izstopiti,“ je razložil. Pravi, da zaenkrat še ne bo šel v nobeno drugo stranko.
"Jaz sem že davno povedal, da stranka deluje nedemokratično, in po tistem, ko je stranka hladnokrvno in mirno sprejela, da izgubi dva poslanca, sem pričakoval, da bo v stranki dovolj pozitivnih razmišljanj, da bi se stranka kot politična asociacija pogovorila, ali je vodstvo še sprejemljivo ali ni,“ pravi Žnidaršič. Ker do sprememb ni prišlo, Žnidaršič meni, da v stranki nima več kaj iskati. "To, kako se je vodstvo obnašalo do mene in do Vilija Rezmana, ko je ignoriralo celo ustavne pravice poslancev, je pač preveč,“ je sklenil Žnidaršič.
Erjavec obžaluje Žnidaršičev izstop
Erjavec je dejal, da v stranki obžalujejo Žnidaršičev izstop, saj je kot član v preteklosti pomembno oblikoval stranko. "Razlogov za njegov odstop ne poznam, so verjetno osebne narave, očitno pa se ni strinjal s programom stranke,“ je za 24ur.com dejal Erjavec. Kaj pa nedemokratično delovanje v stranki? "Zanimivo je, da od 13.700 članov, ki jih imamo, edino on to občuti,“ je odgovoril Erjavec.
Predsednik vlade Borut Pahor pa kot premier na Žnidaršičev izstop iz stranke DeSUS nima komentarja.
KOMENTARJI (27)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.