Eden glavnih stroškov lastništva avtomobila je točenje goriva. To se je spet podražilo. Liter 95-oktanskega bencina je dražji za 3,4 centa, liter dizla pa za 0,9 centa. To pomeni, da za 50-litrski rezervoar bencina sedaj odštejemo 66,25 evra, za poln tank dizla pa 62,15 evra.
Z zvišanjem cen vozniki niso zadovoljni, a so hkrati prepričani, da brez avta ne gre, saj slovenski javni prevoz ni najboljša rešitev. Pa res drži, da ni druge opcije? Zaradi višjih stroškov vse več ljudi razmišlja o alternativnih rešitvah. Ena od teh bi lahko bila "car sharing" ali delitev oz. souporaba avtomobilov.

Mnogi imajo z novim konceptom deljenega lastništva zelo dobre izkušnje. "Uporabljam ga že skoraj eno leto in še nisem imel niti enega problema," je povedal eden od uporabnikov. Kot pravijo, sta izbira in rezervacija vozila zelo enostavni. Direktor podjetja Avant Car Matej Čer meni, da delitev vozila pomeni nižje stroške in bistveno zmanjšanje obremenjevanja okolja. "Če si vozilo razdelimo in ga znotraj enega dneva uporablja deset uporabnikov, se strošek zniža tudi do 80 odstotkov."
Če ni lastništva avtomobila, ni stroškov registracije, zavarovanja, parkiranja, montiranja letnih in zimskih gum. Avtomobili za souporabo pa so tudi električni in neodvisni od nihanja cen goriv.
KOMENTARJI (24)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.