
Z njim se je pogovarjal o bilateralnih odnosih med državama, dogodkih v svetu povezanih s terorističnimi napadi na ZDA in o sodelovanju obeh držav v mednarodni protiteroristični koaliciji. Sogovornika sta izmenjala tudi poglede na položaj v Jugovzhodni Evropi. Rupel se je sestal tudi s prvim namestnikom predsednika ukrajinskega parlamenta Viktorjem Medvedčukom, s katerim sta govorila o slovenskem vključevanju v EU in ukrajinskem približevanju tej integraciji. Rupel se je udeležil tudi okrogle mize na moglijanski akademiji in se sestal s slovenskimi gospodarstveniki, ki poslujejo v Ukrajini.
Rupel je Medvedčuku predstavil slovenska pogajanja za vstop v EU in sprejemanje ustrezne zakonodaje ter poudaril, da je Slovenija pripravljena svoje izkušnje deliti z Ukrajino. Slednje je v skladu z skupno strategijo EU o Ukrajini in delovnimi načrti belgijskega predsedstva za intenzivnejše sodelovanje kandidatk za članstvo v EU z Ukrajino. Medvedčuk se je zahvalil za ponujeno pomoč in povedal, da jo bo Ukrajina z veseljem sprejela.
Na moglijanski akademiji se je Rupel udeležil okrogle mize, posvečene slovensko-ukrajinskim odnosom v luči vključevanja v evropske integracije. Zunanji minister se je v govoru, v katerem je na kratko orisal tudi slovensko zgodovino in dosežke v desetih letih samostojnosti, osredotočil na vključevanje Slovenije v EU in trenutno stanje v pogajanjih. Rupel je bilateralne odnose označil za dobre, pri čimer je izpostavil potencial za krepitev stikov med državama na različnih področjih. Slovenski gospodarstveniki pa so ministru predstavili rezultate svojega poslovanja in ga seznanili s težavami, s katerimi se srečujejo na ukrajinskem trgu.
Na sestanku z Ruplom je predsednik Kučma ponovil vabilo slovenskemu predsedniku Milanu Kučanu za obisk v Ukrajini.