
Na konferenci sta predsednika gospodarskih zbornic, Jožko Čuk in Gheorghe Cucu, podpisala sporazum o sodelovanju med zbornicama. Predsednik Kučan je izrazil upanje, da bo konferenca pozitivno vplivala na razvoj gospodarskih odnosov med državama, poleg tega pa s svojo udeležbo želi izraziti podporo večjemu, pa tudi bolj uravnoteženemu gospodarskemu sodelovanju med državama, k čemer naj bi prispeval tudi četrtkov podpis sporazuma o gospodarskem sodelovanju med državama. Sešla se bosta tudi zunanja ministra obeh držav.
V središču pogovorov slovenskega predsednika z moldovskimi visokimi predstavniki bodo tako kot v Romuniji ob dvostranskih temah tudi širitev Evropske unije in Nato, pa tudi razmere na območju.
Slovenska blagovna menjava z Moldavijo je skromna, saj je od leta 1992 do leta 1997 bila nižja od dva milijona dolarjev. Zadnja štiri leta se je menjava povečevala in je znašala 7,7 milijona dolarjev, od tega je slovenski izvoz znašal skoraj šest milijonov dolarjev. Glavni slovenski izvozniki na tem trgu so Prevent, Krka, Lek in Juteks, glavni uvozniki pa so Prevent, Sip, Oljarica in Slosad. Podjetji Prevent in Konus Konex sta v Moldaviji ustanovili mešani podjetji, ki vsako zaposlujeta več kot 100 delavcev.
Zadnji dan obiska, v četrtek, bo Kučan nagovoril poslance na plenarnem zasedanju v parlamentu, srečal pa se tudi s predsednico parlamenta Eugenio Ostapciuc. Na pogovorih se bo sešel tudi s premierom Vasilejem Tarlevom, ki se ga bosta udeležila tudi minister Rupel, ministrica Petrin ter predsednik GZS Čuk. Ob obisku bosta državi podpisali tudi sporazum o trgovinskem in gospodarskem sodelovanju med državama.