Predsednik Milan Kučan se je na srečanju pravnikov spraševal o delu vlade. Izrazil je mnenje, da vlada s tem, ko pošlje neko mednarodno pogodbo v parlamentarno obravnavo in hkrati v presojo na ustavno sodišče, izraža dvom v lastno delo. Do zdaj je vlada hkrati v parlament in na ustavno sodišče poslala eno mednarodno pogodbo, in sicer tako imenovani vatikanski sporazum. Sporni sta bili dve stvari, in sicer ali sporazum zagotavlja ločenost cerkve od države in ali zagotavlja svobodo veroizpovedi. Kučanu se tako početje zdi vprašljivo.
Sprememba ustave bo gotovo potrebna v zvezi s sprejemom Slovenije v Evropsko unijo, meni predsednik republike. Glede drugih sprememb pa sodi, da bi bilo smotrno obravnavati ne samo možne spremembe posameznih določb kot takih, ampak tudi vsa razmerja, ki jih ima za posledico sprememba ustave. Ustava kot družbeno soglasje je po njegovih besedah tako velika vrednota, da jo velja predvsem utrjevati in spoštovati.
Dnevi slovenskih pravnikov

Tridnevnega srečanja, že 28. po vrsti, se udeležuje okoli 1000 gostov, okrog 70 domačih in tujih pravnih strokovnjakov pa bo v devetih sekcijah govorilo o različnih pravnih vprašanjih.
Ob uvodni slovesnosti, na kateri je zbrane nagovoril tudi predsednik združenja evropskih pravnikov Hand Jurgen Rabe, so podelili tudi nagrade zveze društev pravnikov Slovenije. Nagrado za življenjsko delo so podelili Janezu Šmidovniku za delo na področju javne uprave in lokalne samouprave, naziv pravnika leta pa sta si razdelila državna sekretarka na ministrstvu za delo, družino in socialne zadeve Nataša Belopalovič za pripravo zakona o delovnih razmerjih ter profesor na ljubljanski pravni fakulteti Peter Grilc, soavtor knjige Pravo Evropske unije.