
Ogledal si je tudi starodavno mesto Petra, skupaj s predsednikom Gospodarske zbornice Slovenije Jožkom Čukom pa se je udeležil poslovne konference in nagovoril zbrane predstavnike gospodarstva. Kot sta se strinjala Kučan in njegov gostitelj, jordanski kralj, je med Slovenijo in Jordanijo še veliko neizkoriščenih gospodarskih možnosti, zlasti na področju turizma. Jordanski kralj Abdulah II. je tudi z veseljem sprejel Kučanovo povabilo na obisk v Slovenijo, morda že letos poleti ali jeseni.
Predsednik Kučan je imel več pogovorov s predstavniki jordanske vlade, med drugim z jordanskim ministrom za industrijo in trgovino Salahom al Baširjem ter ministrom za turizem in informiranje Talebom Al Rifaiem. Slednji je menil, da bi lahko bila Slovenija za Jordanijo odlično izhodišče za prodor na trge Srednje in Vzhodne Evrope, Jordanija pa podobno za Slovenijo v arabskem svetu.
O gospodarskem sodelovanju med državama so se sicer pogovarjali tudi na poslovni konferenci, ki se je je predsednik Kučan udeležil skupaj s predsednikom GZS Čukom, nagovoril pa je tudi zbrane predstavnike gospodarstva. Kučan in Čuk sta predstavila slovensko ekonomijo in menila, da obstaja veliko možnosti za okrepitev dvostranskega gospodarskega sodelovanja, ki je trenutno precej skromno. Blagovna menjava med državama je lani namreč dosegla le 2,3 milijona dolarjev, Jordanija pa je šele na tretjem mestu po vrednosti slovenskega izvoza v države Bližnjega vzhoda. Čuk je ob tej priložnosti s predsednikom federacije jordanskih zbornic Haiderjem Muradom podpisal dogovor o ustanovitvi slovensko-jordanskega poslovnega sveta.
Predsednik Kučan je jordanskemu kralju predstavil tudi pobudo Blejske mreže za ustanovitev Svetovnega etičnega kolegija, ki jo je kralj označil kot zelo zanimivo, posebej za njegovega strica, princa Hasana, ki se posebej ukvarja s tovrstnimi vprašanji. Sicer je bila glavna tema pogovorov s kraljem Abdulahom II., kot je povedal predsednik Kučan, položaj na Bližnjem vzhodu in reševanje izraelsko-palestinskega spora. Govorila pa sta tudi o Iraku. Ob tem je jordanski monarh izrazil zaskrbljenost, da bi se vojna proti terorizmu razširila na iraška tla. Sam namreč meni, da bi se nevarnost intervencije zmanjšala na minimum, če bi uspeli uveljaviti stališča ZN, predvsem Varnostnega sveta.