Vila pod ljubljanskim gradom – dvomljiva gradnja dvomljivih cen na zavarovanem ljubljanskem grajskem griču. Pred petimi leti je bilo najcenejše stanovanje prodano za 550 tisoč evrov, ostala so ponujali za do milijona evrov.
"Gre za kupce z debelejšimi denarnicami, če jih lahko tako imenujeva. Je pa zelo veliko zanimanja tudi tujcev, se pravi podjetij, ki imajo tukaj svoje predstavnike in ki si želijo imeti stanovanje na tako elitni lokaciji," je leta 2008 pojasnjeval Draško Jovičevič iz AB nepremičnin.
Vila pod gradom je dvignila veliko prahu že ob samem začetku, saj je investitorju uspelo dobiti dovoljenja za gradnjo na zavarovanem grajskem območju. Nato je stanovanja prodajal in tudi prodal po neverjetnih cenah. Eno tudi za 900 tisoč evrov.
Zdaj, nekaj let kasneje, ko je šel investitor v stečaj, stečajni upravitelj stanovanja prodaja tudi pol ceneje. Kot je razvidno iz pridobljenih dokumentov, bodo stanovanja zdaj dražili že od 260 tisoč evrov naprej. Torej pol ceneje kot nekoč.
Vila pod gradom pa ni osamljen primer, pojasnjuje Črtomir Čolak, ustanovitelj portala auctionclicker.si, kjer so zbrane dražbe vseh organov in drugih prodajalcev. Predvsem je vse večja ponudba premoženja, ki ga prodajajo rubežniki ali davčna uprava, in pa ponudba v stečajih, predvsem na drugih dražbah ugodna, podobno kot v primeru vile pod gradom. "Največ se prodajajo nepremične, strojne linije in oprema, ki so jih imela podjetja, ki so opravljala svojo osnovno dejavnost," je še pojasnil Čolak.
Šele stečaji gradbenih podjetij so načeli gradbeni mehurček vrtoglavih cen stanovanj, za katera se šele danes kaže, kako precenjena so bila v resnici v preteklosti.
KOMENTARJI (166)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.