
Vojska naj bi po sredinem dogodku okrepila tudi fizično varovanje drugih vojaških objektov po Sloveniji, ne le šentvidskih skladišč. Kot smo neuradno izvedeli, naj bi bili v skrbeh, da bosta roparja ukradeno orožje uporabila in se lotila večjega zalogaja.
Po naših informacijah kriminalisti in komisija obrambnega ministrstva zaslišujejo nekatere nekdanje stražarje v šentvidskih skladiščih, saj obstaja možnost, da sta storilca nekdaj tam služila vojaški rok.
Roparja bi lahko bila celo profesionalna vojaka, vsekakor pa sta morala dobro poznati ozemlje in natančno opazovati dogajanje.
Zanimivo je, da se je pred dobrim mesecem iz ene izmed zgradb umaknila vojaška policija. Tam je bila njihova intervencijska enota, ki je med drugim precej učinkovito nadzirala celotno območje. Poleg tega se je dan pred ropom zamenjala straža.

V zadnjih treh letih je to že tretji tovrsten primer. Rop postojnskega skladišča in celjske vojašnice - storilcev še zdaj niso odkrili, naj bi po mnenju poznavalcev prav tako izvršil nekdo, ki je natančno vedel, v kateri objekt naj vstopi in kakšno orožje naj iz njega odnese.
Vprašanje je, če so neprofesionalni slovenski vojaki lahko kos tovrstnim dogodkom, še posebej, če lastnino slovenske vojske varujejo zgolj oni.
Podobne varnostne razmere - kot v Šentvidu - pa so verjetno še v mnogih drugih slovenskih vojaških objektih.