Preiskovalci Nacionalnega preiskovalnega urada (NPU) so na Specializirano državno tožilstvo podali kazensko ovadbo zoper zastopnika gospodarske družbe s sedežem na območju celjske policijske uprave.
Obstaja namreč utemeljen sum storitve kaznivega dejanja poslovne goljufije, ker je leta 2009 pri sklenitvi in izvajanju posojilne pogodbe z eno od večjih slovenskih bank preslepil uslužbence banke glede vrednosti premičnine, ki jo je zastavil v zavarovanje posojila.

Družba posojilojemalka po sklenitvi posojilne pogodbe prejetega denarja ni vrnila niti v pogodbenem roku niti pozneje. Uslužbenci banke pa so pri poskusu unovčenja zavarovanja s prodajo zastavljene premičnine ugotovili, da ima le-ta neznatno vrednost, zaradi česar je banka oškodovana za okoli štiri milijone evrov.
Ovadili tudi sodnega cenilca
Preiskovalci so zaradi utemeljenega suma storitve pomoči pri kaznivem dejanju ovadili še sodnega cenilca iz Ljubljane, ki je po naročilu prvoosumljenega izdelal prirejeno cenitveno poročilo z lažno vrednostjo premičnine, ki je bila zastavljena v zavarovanje posojila z namenom preslepitve bančnih uslužbencev pri najemu posojila, s čimer je odločilno pripomogel k izvršitvi kaznivega dejanja.
Neuradno: Gre za Franca Riemerja
Kot neuradno poročajo Finance, so kriminalisti ovadili podjetnika Franca Riemerja, lastnika Gradirja iz Slovenskih Konjic.
Preiskovalci NPU so hišne preiskave v tem primeru izvajali julija. Zasegli so dokumentacijo in iskali materialne dokaze, ki so služili kot dokaz v nadaljnjem kazenskem postopku, niso pa nikogar pridržali. Tedaj smo poročali, da naj bi Riemer pri NLB v zameno za skoraj osemmilijonsko posojilo zastavil ponarejeno umetniško sliko. Spomnimo, leta 2004 so Riemerju ukradli 35 umetniških slik, ki so jih nato našli v Beogradu in mu jih vrnili leta 2008.
Riemer je za Finance povedal, da z ovadbo ni seznanjen, je pa dejal, naj počakajo 14 dni, ko se bo vedelo več.
Prav tako so Riemerja kriminalisti obiskali decembra 2008, in sicer zaradi domnevne vpletenosti v sumljive posle v črnogorskem rudniku svinca in cinka. Solastnika črnogorskega rudnika naj bi takrat ovadil njegov poslovni partner Veselin Pejović, s katerim naj bi v posodobitev rudnika vložila več kot 10 milijonov evrov. Za rudnik naj bi prispela oprema le za slabih sedem milijonov evrov, preostali denar naj bi pristal na Riemerjevem računu. Riemer je trdil, da denar ni izginil in da je preostalo opremo že naročil.
KOMENTARJI (64)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.