
Kraigherjeva tako ostaja na mestu predstojnice omenjenega centra, razlog za takšno odločitev direktorja inštituta pa je njena izjava na torkovem kolegiju IVZ, da nabava cepiv in določanje njihovih cen ni in tudi ni nikoli bila njena naloga niti naloga njenega centra. Nasprotno pa govori direktor Inštituta za varovanje zdravja (IVZ) Marušič. Kot pojasnjuje Marušič so se cene cepiv do zdaj določale v centru za nalezljive bolezni, odslej pa jih bodo določale strokovne službe. Marušič tako Kraigherjevo poleg svoje predhodnice Metke Macarol Hiti še vedno šteje med možne krivce za previsoke cene, vendar meni, da njena izjava na kolegiju pomeni, da se center odpoveduje določanju cen zdravil.

Kot je poudaril Marušič, je Kraigherjeva strokovnjakinja, morda celo edina na tem področju v Sloveniji, zato je želel, da ostane na IVZ, toda le v vlogi strokovnjaka, ne pa tudi "oblikovalca cen cepiv". V skladu z novo zakonodajo ji je bila ob odpovedi delovnega razmerja ponujena nova pogodba o zaposlitvi s 30-dnevnim odpovednim rokom. Na ponujenem mestu svetovalke direktorja pa bi bila tako razbremenjena planiranja in nabave cepiv, je pojasnil Marušič.

Kraigherjeva je izrazila zadovoljstvo, da je direktor spremenil svojo odločitev, in upanje, da bo njeno strokovnost upošteval tudi v prihodnje. Po njenih besedah naj bi se že doslej s finančnim vidikom ukvarjale skupne službe inštituta, kar je sicer Marušič napovedal za prihodnje.
Marušič pa se je odzval tudi na namigovanja, da so odnosi na inštitutu zelo slabi. Vzrok naj bi bil v tem, da želi urediti finančno poslovanje IVZ, zaradi česar je med drugim že ukinil avtorske pogodbe in zmanjšal število nadur. K boljšim odnosom pa verjetno ne bo prispevala odstavitev in ponovna nastavitev Kraigherjeve in to le v petih dneh.