25-letnik in 20-letnica, oba slovenska državljana, naj bi zagrešila 45 tatvin, od tega 28 velikih, sedemkrat naj bi poskusila izvesti veliko tatvino, ovadena pa sta tudi za nezakonito vselitev in krajo avtomobila.

V prvih treh mesecih letošnjega leta naj bi vlamljala pretežno v počitniške hiše, kradla pa naj bi tudi iz odprtih garaž, drvarnic in drugih gospodarskih objektov. Iz prostorov naj bi jemala najrazličnejše predmete: plinske jeklenke, agregate, delovno ročno in električno orodje, žage, električno vodno črpalko, električni kompresor, vodovodni material, gospodinjske pripomočke, oblačila, hrano itd.
Ukradene predmete sta prodala več osebam. Doslej so policisti identificirali pet od teh oseb. Gre za prebivalce iz okolice Ljubljane, stare od 24 do 28 let, vse pa so policisti ovadili za kaznivo dejanje prikrivanja. Tem naj bi osumljenca prodala različno delovno orodje, visokotlačni čistilec, krožno žago, vodno črpalko, električni kompresor, puhalnik za listje, konjsko opremo, itd.
Z dejanji naj bi lastnike oškodovala skupaj za približno 5 milijonov tolarjev. Zoper oba osumljenca, ki sta bila že večkrat ovadena za podobna kazniva dejanja in sta tudi odvisnika od drog, so policisti odredili pridržanje, so sporočili iz ljubljanske policijske uprave.